UBS-topman Hamers: ongevaccineerd personeel kan thuiswerken
INTERLAKEN (ANP/BLOOMBERG) - Personeel van de Zwitserse bank UBS dat niet gevaccineerd wil worden tegen het coronavirus mag vanuit huis werken. Dat heeft UBS-topman Ralph Hamers gezegd. Volgens de voormalige topman van ING moeten zo de risico's worden verkleind dat andere werknemers besmet raken.
"We hebben 25.000 werknemers alleen al in de Verenigde Staten en nog eens duizenden in Singapore en Hongkong. Elk land heeft verschillende regelgeving over wat wel en niet verplicht kan worden rond vaccinatie", aldus Hamers op een economisch forum in het Zwitserse Interlaken. "De pandemie heeft oplossingen laten zien om de risico's te beheren rond het overdragen van het virus aan collega's en dat is thuiswerken." Hoe lang de maatregel gaat gelden, is niet duidelijk.
UBS heeft al aangekondigd een model in te voeren waarbij minstens twee derde van de werknemers deels thuis en deels op kantoor kan werken. De timing van de invoer van dat model hangt af van de lokale omstandigheden rond de pandemie.
Handelaren van de bank moeten wel zoveel mogelijk naar kantoor komen omdat het volgens UBS voor hen lastig is om vanuit huis te werken. Wereldwijd telt de grootste bank van Zwitserland ruim 70.000 werknemers. UBS heeft ook activiteiten in Nederland met enkele tientallen werknemers.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
5 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
9 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
12 uur geleden