Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UBS-topman Hamers: ongevaccineerd personeel kan thuiswerken

UBS-topman Hamers: ongevaccineerd personeel kan thuiswerken

INTERLAKEN (ANP/BLOOMBERG) - Personeel van de Zwitserse bank UBS dat niet gevaccineerd wil worden tegen het coronavirus mag vanuit huis werken. Dat heeft UBS-topman Ralph Hamers gezegd. Volgens de voormalige topman van ING moeten zo de risico's worden verkleind dat andere werknemers besmet raken.

"We hebben 25.000 werknemers alleen al in de Verenigde Staten en nog eens duizenden in Singapore en Hongkong. Elk land heeft verschillende regelgeving over wat wel en niet verplicht kan worden rond vaccinatie", aldus Hamers op een economisch forum in het Zwitserse Interlaken. "De pandemie heeft oplossingen laten zien om de risico's te beheren rond het overdragen van het virus aan collega's en dat is thuiswerken." Hoe lang de maatregel gaat gelden, is niet duidelijk.

UBS heeft al aangekondigd een model in te voeren waarbij minstens twee derde van de werknemers deels thuis en deels op kantoor kan werken. De timing van de invoer van dat model hangt af van de lokale omstandigheden rond de pandemie.

Handelaren van de bank moeten wel zoveel mogelijk naar kantoor komen omdat het volgens UBS voor hen lastig is om vanuit huis te werken. Wereldwijd telt de grootste bank van Zwitserland ruim 70.000 werknemers. UBS heeft ook activiteiten in Nederland met enkele tientallen werknemers.

Meer uit Financieel

KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

31 minuten geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

1 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

5 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

7 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

8 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

8 uur geleden