Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UBS neemt Credit Suisse over en krijgt steun van centrale bank

UBS neemt Credit Suisse over en krijgt steun van centrale bank

ZÜRICH (ANP/RTR/DPA) - De Zwitserse bank UBS heeft de in problemen geraakte branchegenoot Credit Suisse overgenomen. Dat akkoord werd bereikt nadat volgens de Financial Times het bod was verhoogd tot ruim 2 miljard dollar (1,86 miljard euro). De Zwitserse centrale bank (SNB) bevestigde de deal zondagavond en maakte tevens bekend ter wille van de liquiditeit garant te staan voor een lening van maximaal 100 miljard Zwitserse frank (ruim 101 miljard euro).

De overname betekent dat UBS, geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, maar een fractie betaalt van de marktwaarde waarop Credit Suisse vrijdag eindigde. Die was ongeveer 7,5 miljard Zwitserse frank.

UBS werd door de Zwitserse autoriteiten aangespoord nog dit weekeinde tot overeenstemming te komen, voordat de beurs maandagochtend weer opengaat. Zo konden beleggers gerust worden gesteld en paniek op de markten worden voorkomen. Met de fusie hoopt de overheid het vertrouwen in de bankensector van het Alpenland te herstellen. Eerder zou UBS nog 1 miljard dollar hebben geboden, maar dat vond Credit Suisse te laag.

Noodmaatregelen

De Financial Times meldde eerder al dat de Zwitserse regering met noodmaatregelen een versnelde overname van Credit Suisse door UBS mogelijk wilde maken. UBS had onder de Zwitserse regelgeving normaal gesproken zijn aandeelhouders zes weken de tijd moeten geven zich over de overname te buigen. Met de noodmaatregelen kon die consultatieperiode worden overgeslagen.

Wat de gevolgen zullen zijn voor het banenverlies bij Credit Suisse is nog onduidelijk. De Zwitserse vakbond voor bankmedewerkers heeft zondag opgeroepen een taskforce in het leven te roepen. Volgens de bond werken er ongeveer 17.000 mensen voor de bank.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit waarschuwt organisator illegale bingo's

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.

35 minuten geleden
Waakhond kijkt of scholen genoeg keuze in leermaterialen hebben

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.

53 minuten geleden
Bloomberg: miljardair verkoopt huis voor record van 300 miljoen

LONDEN (ANP) - De Britse miljardair Nick Candy heeft zijn huis in de Londense wijk Chelsea verkocht voor meer dan 270 miljoen pond. Dat is omgerekend meer dan 300 miljoen euro. Volgens persbureau Bloomberg gaat het naar verluidt om het duurste verkochte huis ooit. Wie de koper is, is niet bekend.

1 uur geleden
Vattenfall: huishoudens verbruiken structureel minder gas

DEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is sinds de energiecrisis van 2022 structureel verminderd. Dat meldt energieleverancier Vattenfall. Volgens een analyse van het klantenverbruik werd afgelopen winter gemiddeld 14 procent minder verbruikt dan in de winter van 2021/2022. Vattenfall zegt dat deze ontwikkeling extra relevant is vanwege de onrust op de energiemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Goudprijs daalt na tegenstrijdige signalen Trump over Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag gedaald na de toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump, die weinig duidelijkheid bood over een oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de prijs van zilver daalde fors.

1 uur geleden
Woonketens Kwantum en Leen Bakker gaan over naar nieuwe eigenaar

RAAMSDONKSVEER (ANP) - De overname van woonketens Kwantum en Leen Bakker door investeringsmaatschappij Orlando Capital V is afgerond. De ondernemingsraad en de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de laatste goedkeuring gegeven.

1 uur geleden
Claim tegen sjoemelcampers Stellantis in de maak

DEN HAAG (ANP) - Stichting Car Claim begint in samenwerking met de Consumentenbond, Consumenten Claim en de Nederlandse Kampeerauto Club een claimzaak tegen autofabrikant Stellantis vanwege vermeende sjoemelsoftware in campers. Over de hoogte van de claim kunnen de organisaties op dit moment nog niets zeggen.

2 uur geleden