UBS krijgt toestemming van Brussel voor overname Credit Suisse
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen bezwaar tegen de overname van de Zwitserse bank Credit Suisse door UBS. Er ontstaat dan wel een megabank maar er blijft voldoende concurrentie, oordeelt de commissie.
UBS lijfde het wankelende Credit Suisse in maart onder grote druk van de Zwitserse regering in. Zo moest de net iets kleinere branchegenoot worden gered van de ondergang. Samen zijn de twee banken onder meer de grootste vermogensbeheerder van Europa.
Toch krijgt de overname de "onvoorwaardelijke goedkeuring" van de Europese Commissie. Zowel in het vermogensbeheer als in het zakenbankieren stuit de fusiebank nog op genoeg concurrenten om de markt niet naar zijn hand te kunnen zetten. Er blijft "aanzienlijke competitieve druk van een breed scala aan rivalen in al deze markten, waaronder zowel meerdere grote mondiale banken als gespecialiseerde en sterke lokale spelers", stelt de commissie.
De commissie waakt voor monopolies en andere marktverstoringen in de zogeheten Europese Economische Ruimte, waartoe ook niet-EU-lid Zwitserland behoort. Normaliter moet een koper de toestemming van de commissie afwachten om die niet voor voldongen feiten te stellen. Maar UBS mocht de overname van Brussel al afronden, omdat er haast was geboden. Door het naderende faillissement van Credit Suisse en even tevoren al twee Amerikaanse banken groeide de angst van beleggers, spaarders en overheden voor een domino-effect.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
14 uur geleden