UBS: Hamers had geen persoonlijke rol in witwasschandaal ING
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Scheidend ING-topman Ralph Hamers speelde geen persoonlijke rol in het witwasschandaal bij ING. Dat zei voorzitter Axel Weber van de Zwitserse bank UBS, waaraan Hamers vanaf september leidinggeeft. Volgens Weber heeft de Zwitserse financieel toezichthouder Finma uitvoerig onderzoek gedaan naar Hamers.
UBS koos voor Hamers mede vanwege zijn ervaring in de financiële sector, verklaarde Weber. Hij benadrukte dat Hamers een gerespecteerde bankier is. Hamers' reputatie liep in Nederland een deuk op toen ING onder zijn bewind een megaboete van 775 miljoen euro kreeg voor nalatigheid bij het voorkomen van witwassen. Ook een voorstel om Hamers salaris met 50 procent te verhogen leidde tot flinke publieke ophef, waarna het werd ingetrokken.
De Zwitsers stellen verder de digitale expertise van Hamers op prijs. Daarmee liet hij bij ING zien hoe digitalisering van diensten meer klanten kan aantrekken. UBS heeft volgens de voorzitter vijftien maanden gezocht naar een vervanger voor de huidige topman Sergio Ermotti.
Hamers gaat er overigens waarschijnlijk financieel op vooruit bij UBS. Ermotti kreeg in zijn eerste jaar aan het hoofd van de Zwitserse bank, in 2012, ruim 9 miljoen euro aan vast salaris en bonussen. Dat liep in 2018 op tot bijna 13 miljoen euro. De beloning van Hamers bij ING was in de afgelopen jaren rond de 2 miljoen euro.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
7 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
12 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
13 uur geleden