UBS: Hamers had geen persoonlijke rol in witwasschandaal ING
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Scheidend ING-topman Ralph Hamers speelde geen persoonlijke rol in het witwasschandaal bij ING. Dat zei voorzitter Axel Weber van de Zwitserse bank UBS, waaraan Hamers vanaf september leidinggeeft. Volgens Weber heeft de Zwitserse financieel toezichthouder Finma uitvoerig onderzoek gedaan naar Hamers.
UBS koos voor Hamers mede vanwege zijn ervaring in de financiële sector, verklaarde Weber. Hij benadrukte dat Hamers een gerespecteerde bankier is. Hamers' reputatie liep in Nederland een deuk op toen ING onder zijn bewind een megaboete van 775 miljoen euro kreeg voor nalatigheid bij het voorkomen van witwassen. Ook een voorstel om Hamers salaris met 50 procent te verhogen leidde tot flinke publieke ophef, waarna het werd ingetrokken.
De Zwitsers stellen verder de digitale expertise van Hamers op prijs. Daarmee liet hij bij ING zien hoe digitalisering van diensten meer klanten kan aantrekken. UBS heeft volgens de voorzitter vijftien maanden gezocht naar een vervanger voor de huidige topman Sergio Ermotti.
Hamers gaat er overigens waarschijnlijk financieel op vooruit bij UBS. Ermotti kreeg in zijn eerste jaar aan het hoofd van de Zwitserse bank, in 2012, ruim 9 miljoen euro aan vast salaris en bonussen. Dat liep in 2018 op tot bijna 13 miljoen euro. De beloning van Hamers bij ING was in de afgelopen jaren rond de 2 miljoen euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
7 uur geleden