Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UBS: Hamers had geen persoonlijke rol in witwasschandaal ING

UBS: Hamers had geen persoonlijke rol in witwasschandaal ING

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Scheidend ING-topman Ralph Hamers speelde geen persoonlijke rol in het witwasschandaal bij ING. Dat zei voorzitter Axel Weber van de Zwitserse bank UBS, waaraan Hamers vanaf september leidinggeeft. Volgens Weber heeft de Zwitserse financieel toezichthouder Finma uitvoerig onderzoek gedaan naar Hamers.

UBS koos voor Hamers mede vanwege zijn ervaring in de financiële sector, verklaarde Weber. Hij benadrukte dat Hamers een gerespecteerde bankier is. Hamers' reputatie liep in Nederland een deuk op toen ING onder zijn bewind een megaboete van 775 miljoen euro kreeg voor nalatigheid bij het voorkomen van witwassen. Ook een voorstel om Hamers salaris met 50 procent te verhogen leidde tot flinke publieke ophef, waarna het werd ingetrokken.

De Zwitsers stellen verder de digitale expertise van Hamers op prijs. Daarmee liet hij bij ING zien hoe digitalisering van diensten meer klanten kan aantrekken. UBS heeft volgens de voorzitter vijftien maanden gezocht naar een vervanger voor de huidige topman Sergio Ermotti.

Hamers gaat er overigens waarschijnlijk financieel op vooruit bij UBS. Ermotti kreeg in zijn eerste jaar aan het hoofd van de Zwitserse bank, in 2012, ruim 9 miljoen euro aan vast salaris en bonussen. Dat liep in 2018 op tot bijna 13 miljoen euro. De beloning van Hamers bij ING was in de afgelopen jaren rond de 2 miljoen euro.

Meer uit Financieel

IMF roept VS op te streven naar wegnemen handelsbelemmeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.

6 minuten geleden
Huishoudens betalen in 2026 minder voor gas en elektra

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.

38 minuten geleden
Amerikaanse industrie kampt met tekorten zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.

47 minuten geleden
Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

8 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

9 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

10 uur geleden