Uber vervoert meer taxiklanten en bezorgt meer maaltijden
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Taxi- en maaltijdbezorgbedrijf Uber heeft in het tweede kwartaal van het jaar goede zaken gedaan. Vooral het aantal taxiritjes via de app van het bedrijf nam weer toe nu in veel landen de coronapandemie naar de achtergrond is verdwenen. Ook werden er meer maaltijden bezorgd, ondanks dat die tak juist tijdens de coronatijd sterk was gegroeid.
In de maanden april, mei en juni werd er aan taxiritjes, maaltijden en vrachtvervoer door klanten van Uber 29,1 miljard dollar uitgegeven, omgerekend zo'n 28,4 miljard euro. Dat was ruim een derde meer dan een jaar eerder. Niet alleen waren er meer ritjes, maar Uber hield daar ook meer aan over. De omzet kwam uit op 8,1 miljard euro en dat was meer dan het dubbele van de 3,9 miljard dollar uit 2021.
De aangepaste bedrijfswinst van Uber bedroeg 364 miljoen dollar. Een jaar eerder leed het bedrijf nog een bedrijfsverlies van meer dan een half miljard dollar. Onder de streep schreef Uber nog wel rode cijfers. Daar ging een verlies van 2,6 miljard dollar de boeken in. Dat kwam onder andere omdat de belangen die Uber heeft in andere bedrijven 1,7 miljard minder waard werden. Ook was Uber bijna 500 miljoen dollar kwijt aan beloningen van het eigen personeel in aandelen.
Voor het komende kwartaal verwacht Uber nog meer binnen te halen aan boekingen. Ook zal de bedrijfswinst dan nog hoger uitpakken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
7 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
9 uur geleden