Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber Technologies merkt herstel na omikrongolf

Uber Technologies merkt herstel na omikrongolf

SAN FRANCISCO (ANP) - Techbedrijf Uber Technologies merkt dat de vraag naar taxidiensten weer begint aan te trekken, nadat de omikronvariant van het coronavirus eerder het herstel bemoeilijkte. Het bedrijf achter onder meer de bekende taxi-app kwam met beter dan verwachte cijfers over het laatste kwartaal van 2021.

Uber haalt momenteel circa de helft van zijn inkomsten uit zijn bezorgdienst. Juist dat onderdeel draaide tijdens de crisis goed. Daar komt nu het herstel van de taxiritten bovenop. Maar het aantal ritten nu, is nog niet op het niveau van voor de crisis. In de laatste maanden van het afgelopen jaar ging het om 1,8 miljard ritten. Dat waren er in het slotkwartaal van 2019, voor de crisis, 1,9 miljard.

Evengoed sloot Uber het tweede kwartaal op rij af met zwarte cijfers. In het slotkwartaal van 2021 boekte de onderneming een bedrijfsresultaat van 86 miljoen dollar, omgerekend ruim 75 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog een min van 454 miljoen dollar. Uber was goed voor een omzet van 5,8 miljard dollar. Met het bezorgen van goederen haalde Uber 2,4 miljard dollar aan opbrengsten, de taxiritten zorgden voor 2,3 miljard dollar. De resterende inkomsten kwamen van de vrachtdivisie van het bedrijf.

De nettowinst kwam uit op 892 miljoen dollar. In dat bedrag zit een eenmalige beleggingsmeevaller van 1,4 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

13 minuten geleden
Ondernemersvertrouwen winkeliers na jaren weer positief

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.

13 minuten geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

13 minuten geleden
China vraagt VS om invoerheffingen in te trekken

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.

34 minuten geleden
Europese Commissie roept VS op handelsdeal na te leven

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.

13 uur geleden
Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

15 uur geleden
VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europa

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.

16 uur geleden