Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber stijgt op positief Wall Street na koopadvies

Uber stijgt op positief Wall Street na koopadvies

NEW YORK (ANP) - Uber behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, die verder omhoog gingen na de rally op vrijdag. Het aandeel won 3,5 procent dankzij dankzij een koopadvies door investeringsbank Piper Sandler. Volgens de kenners zal de taxidienst profiteren van de sterk gestegen verkoopprijzen van auto's. Meer mensen zullen daardoor een taxi nemen in plaats van een nieuwe auto te kopen.

De stemming op Wall Street bleef optimistisch door de heropening van de Chinese economie en de hoop dat de Amerikaanse Federal Reserve mogelijk de rente wat minder stevig hoeft te verhogen om de inflatie onder controle te krijgen. Afgelopen vrijdag reageerden beleggers al verheugd op het Amerikaanse banenrapport, waaruit bleek dat de loonstijging in de VS afvlakt. Dat wakkerde de hoop aan dat de Fed het dit jaar rustiger aan zal doen met het verhogen van de rente.

Beleggers zullen deze week vooral letten op de nieuwe gegevens over de inflatie in de Verenigde Staten, die van invloed zijn op het rentebeleid van de Federal Reserve. Aan het einde van de week verschuift de aandacht naar de resultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo, Bank of America en Citigroup, die daarmee het startsein geven voor het jaarcijferseizoen.

Goldman Sachs

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 33.797 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 3917 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,9 procent vooruit tot 10.662 punten. De drie graadmeters wonnen vrijdag al meer dan 2 procent.

Goldman Sachs klom 0,5 procent. De zakenbank gaat deze week zo'n 3200 banen schrappen vanwege de naar verwachting moeilijkere economische omstandigheden dit jaar. De bank heeft in totaal meer dan 49.000 werknemers.

Bed Bath & Beyond

Bed Bath & Beyond sprong 23 procent omhoog. De huishoudelijke winkelketen raakte in de vorige twee handelsdagen ruim de helft aan beurswaarde kwijt door de waarschuwing dat het bedrijf mogelijk faillissement moet aanvragen omdat het er slecht voor staat.

Lululemon verloor meer dan 11 procent aan waarde. De omzetverwachting werd positiever, maar het yogakledingmerk ziet de winstmarges wel lager uitpakken dan het eerder had voorzien.

Tesla

Tesla steeg 3,7 procent. Honderden Chinese Tesla-rijders hebben zich afgelopen weekend voor showrooms en distributiecentra van de autofabrikant verzameld uit onvrede over een nieuwe prijsverlaging die het concern vrijdag aankondigde. Zelf kochten ze onlangs nog hun nieuwe auto en liepen ze de korting net mis.

De euro was 1,0717 dollar waard, tegen 1,0619 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer, op 75,61 dollar per vat. Brentolie werd 2,2 procent duurder op 80,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

1 uur geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

2 uur geleden
AEX eindigt eerste handelsdag van tweede jaarhelft in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geƫindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.

2 uur geleden
Minder nieuwe auto's verkocht, benzineauto op zijn retour

BUNNIK (ANP) - Autoverkopers deden in de eerste helft van dit jaar geen goede zaken. De verkoop van nieuwe personenauto's daalde met 5,5 procent tot 182.680 stuks, komt naar voren uit de recentste cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

2 uur geleden
Staking interieurbouwers en meubelmakers definitief van de baan

UTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.

4 uur geleden
Tesla zakt op Wall Street na oplaaien ruzie tussen Musk en Trump

NEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.

4 uur geleden
Verfconcern AkzoNobel houdt 'altijd wat' productie in Nederland

MUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.

4 uur geleden