Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber schrapt nog eens 3000 banen vanwege coronacrisis

Uber schrapt nog eens 3000 banen vanwege coronacrisis

AN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies, het bedrijf achter taxi-app Uber, schrapt nog eens 3000 banen om de coronacrisis door te komen. Deze ingreep komt bovenop de circa 3700 arbeidsplaatsen waar onlangs al een streep doorgezet was. Daarmee zet Uber in korte tijd ongeveer een kwart van zijn totale personeel overboord.

Volgens topman Dara Khosrowshahi moeten de kosten flink omlaag. Hij wil dat Uber niet langer afhankelijk is van de aanwas van nieuw kapitaal of nieuwe investeerders om te kunnen groeien. Het bedrijf, dat ook in Nederland een grote vestiging heeft, sluit niet uit dat er komende tijd nog meer banenreducties aangekondigd worden.

Uber wil nu wereldwijd 45 kantoren sluiten. Ook gaat de onderneming de investeringen in niet noodzakelijke projecten terugbrengen. Experimenterende bedrijfsonderdelen als Uber Incubator en AI Labs zullen worden stopgezet. Volgens Amerikaanse media gaan er vooral banen verloren in de Verenigde Staten, maar waar alle ontslagen precies vallen is nog onduidelijk.

Door de coronacrisis is de vraag naar taxiritten flink teruggelopen. De grootste rivaal van Uber in de VS, Lyft, schrapte eerder ook al bijna duizend banen. Uber verdient de laatste tijd wel meer met maaltijdbezorgdienst Uber Eats, maar dat is bij lange na niet voldoende om de neergang in de rest van het bedrijf te compenseren. Uber is nog wel in gesprek met Grubhub. Dat is de belangrijkste concurrent van Uber Eats in de VS. Uber wil het bedrijf graag overnemen om zijn positie op Amerikaanse maaltijdbezorgmarkt te verstevigen.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurzen New York sluiten lager na speech Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten onder andere een toespraak van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij waarschuwde dat er nog altijd een risico bestaat dat een te sterke verlaging van de rente de inflatie te veel aanjaagt.

3 uur geleden
Wereldbank versnelt hulp aan Argentinië

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank verleent Argentinië sneller financiële hulp, maakt het instituut uit Washington bekend. De bank voor ontwikkelingssamenwerking wil de komende maanden 4 miljard dollar inzetten voor het Zuid-Amerikaanse land, dat kampt met een snelle waardedaling van de nationale munt en staatsobligaties.

3 uur geleden
Fed-baas Powell wijst op risico van te lage rente

WARWICK (ANP) - Het blijft risicovol om de rente te verlagen in de Verenigde Staten, omdat dit de inflatie te sterk kan aanjagen. Daarvoor waarschuwde Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, in een toespraak in de staat Rhode Island. Tegelijkertijd benadrukte hij dat de Amerikaanse arbeidsmarkt zwakker is geworden, wat juist weer een reden kan zijn om de economie te stimuleren met lagere leenkosten.

5 uur geleden
Onlinebank Revolut investeert ruim 11 miljard euro in uitbreiding

LONDEN (ANP) - Revolut investeert de komende vijf jaar 11,5 miljard euro, maakt de onlinebank bekend. Het Brits-Litouwse bedrijf steekt onder andere geld in de uitbreiding naar dertig nieuwe landen.

7 uur geleden
ASMI nipt lager na omzetwaarschuwing, Damrak zet opmars voort

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen dinsdag opnieuw over een breed front omhoog, ondanks een omzetwaarschuwing van chiptoeleverancier ASMI. Het bedrijf werd negatiever over de inkomsten in de tweede jaarhelft door een zwakker dan verwachte vraag.

7 uur geleden
DHL hervat pakketbezorging naar de VS

BONN (ANP/DPA) - DHL stuurt vanaf donderdag weer pakketten naar de Verenigde Staten. Het Duitse postbedrijf verzond vier weken geen pakketten naar het land als gevolg van nieuwe regelgeving rondom invoerrechten. De pakketbezorging wordt nu hervat voor zakelijke klanten. Particulieren kunnen zogeheten cadeauzendingen - pakketten zonder commercieel doel - tot een waarde van maximaal 100 dollar sturen.

9 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia daalt op Wall Street na sterke opmars

NEW YORK (ANP) - Nvidia (min 1,4 procent) ging dinsdag omlaag op de beurzen in New York. Het aandeel van de belangrijke ontwikkelaar van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) bereikte een dag eerder een nieuw recordniveau na een megadeal met OpenAI. Nvidia, dat inmiddels een beurswaarde heeft van bijna 4,5 biljoen dollar, gaat 100 miljard dollar investeren in het bedrijf achter chatbot ChatGPT.

10 uur geleden