Uber-rivaal Lyft schrapt bijna vijfde van personeelsbestand
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber-concurrent Lyft schrapt bijna duizend banen om de coronacrisis door te kunnen komen. Dat komt neer op bijna een vijfde van het totale personeelsbestand. Volgens het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app, die alleen in Noord-Amerika actief is, zijn de vraag naar taxiritten en daarmee de inkomsten van het bedrijf flink teruggelopen.
Volgens kenners zien de vooruitzichten bij Lyft er somber uit. De onderneming maakte voor de coronacrisis ook al flinke verliezen. Dat komt door de investeringen die het bedrijf heeft gedaan om verder te groeien. Begin februari bevestigde Lyft nog dat het waarschijnlijk niet zou lukken om voor het einde van 2021, gecorrigeerd voor diverse posten, winstgevend te zijn.
In deze crisistijd komen meer bedrijven met grote ontslagrondes op de proppen om het hoofd boven water te houden. Die kunnen soms een grote hap uit een onderneming halen. Volgens The Wall Street Journal is Juul Labs bijvoorbeeld van plan ongeveer een derde van het aantal arbeidsplaatsen te schrappen. Bij de maker van e-sigaretten, die net als Lyft in San Francisco gevestigd is, zouden tot 950 banen verdwijnen, meldde de krant op basis van ingewijden. Ook bij Juul was eerder al sprake van een flink verlies.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
29 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
7 uur geleden