Uber-rivaal Lyft schrapt bijna vijfde van personeelsbestand
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber-concurrent Lyft schrapt bijna duizend banen om de coronacrisis door te kunnen komen. Dat komt neer op bijna een vijfde van het totale personeelsbestand. Volgens het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app, die alleen in Noord-Amerika actief is, zijn de vraag naar taxiritten en daarmee de inkomsten van het bedrijf flink teruggelopen.
Volgens kenners zien de vooruitzichten bij Lyft er somber uit. De onderneming maakte voor de coronacrisis ook al flinke verliezen. Dat komt door de investeringen die het bedrijf heeft gedaan om verder te groeien. Begin februari bevestigde Lyft nog dat het waarschijnlijk niet zou lukken om voor het einde van 2021, gecorrigeerd voor diverse posten, winstgevend te zijn.
In deze crisistijd komen meer bedrijven met grote ontslagrondes op de proppen om het hoofd boven water te houden. Die kunnen soms een grote hap uit een onderneming halen. Volgens The Wall Street Journal is Juul Labs bijvoorbeeld van plan ongeveer een derde van het aantal arbeidsplaatsen te schrappen. Bij de maker van e-sigaretten, die net als Lyft in San Francisco gevestigd is, zouden tot 950 banen verdwijnen, meldde de krant op basis van ingewijden. Ook bij Juul was eerder al sprake van een flink verlies.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
7 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
11 uur geleden