Uber-rivaal Lyft dringt verlies terug
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber-concurrent Lyft heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn verliezen teruggedrongen. Het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app had tegelijkertijd te maken met een aanzienlijke groeivertraging door maatregelen tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus.
Het techbedrijf noteerde onder de streep een tekort van 398,1 miljoen dollar, tegenover een nettoverlies van 1,1 miljard dollar een jaar eerder. De omzet steeg op jaarbasis met 23 procent tot 955,7 miljoen euro. Dat is fiks minder dan de 50 procent groei die het bedrijf in eerdere kwartalen doormaakte.
Het acht jaar geleden opgerichte Lyft is alleen in de Verenigde Staten en Canada actief, waar het coronavirus pas eind maart echt om zich heen greep. Pas daarna riepen overheden in Noord-Amerika mensen op zo min mogelijk te reizen, waardoor Lyft-chauffeurs minder ritten uitvoerden.
Om de crisis door te komen kondigde Lyft vorige week aan bijna een vijfde van zijn totale personeelsbestand te schrappen. De "agressieve" kostenbesparingen moeten er verder aan bijdragen dat Lyft sneller zwarte cijfers zal schrijven. Deze week kreeg Lyft op een ander vlak tegenslag. De staat Californië beschuldigt het bedrijf van overtredingen van arbeidswetten voor chauffeurs en heeft het bedrijf aangeklaagd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
6 uur geleden