Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber-rivaal Lyft dringt verlies terug

Uber-rivaal Lyft dringt verlies terug

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber-concurrent Lyft heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn verliezen teruggedrongen. Het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app had tegelijkertijd te maken met een aanzienlijke groeivertraging door maatregelen tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus.

Het techbedrijf noteerde onder de streep een tekort van 398,1 miljoen dollar, tegenover een nettoverlies van 1,1 miljard dollar een jaar eerder. De omzet steeg op jaarbasis met 23 procent tot 955,7 miljoen euro. Dat is fiks minder dan de 50 procent groei die het bedrijf in eerdere kwartalen doormaakte.

Het acht jaar geleden opgerichte Lyft is alleen in de Verenigde Staten en Canada actief, waar het coronavirus pas eind maart echt om zich heen greep. Pas daarna riepen overheden in Noord-Amerika mensen op zo min mogelijk te reizen, waardoor Lyft-chauffeurs minder ritten uitvoerden.

Om de crisis door te komen kondigde Lyft vorige week aan bijna een vijfde van zijn totale personeelsbestand te schrappen. De "agressieve" kostenbesparingen moeten er verder aan bijdragen dat Lyft sneller zwarte cijfers zal schrijven. Deze week kreeg Lyft op een ander vlak tegenslag. De staat Californië beschuldigt het bedrijf van overtredingen van arbeidswetten voor chauffeurs en heeft het bedrijf aangeklaagd.

Meer uit Financieel

Meer dan duizend gestrande reizigers hebben overnacht op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.

57 minuten geleden
FT: Amerikaanse Chevron en Quantum bieden op activiteiten Lukoil

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.

1 uur geleden
Sky News: investeerder Advent achter overnamebod op InPost

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.

1 uur geleden
Bunq vraagt opnieuw Amerikaanse bankvergunning aan

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
CBS: inflatie licht gedaald naar 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.

2 uur geleden
Nieuwe records op Wall Street na hernieuwd AI-optimisme

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.

10 uur geleden
Overheidsfunctionarissen bespreken export olie Venezuela naar VS

HOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

10 uur geleden