Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber-rivaal Lyft dringt verlies terug

Uber-rivaal Lyft dringt verlies terug

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber-concurrent Lyft heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn verliezen teruggedrongen. Het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app had tegelijkertijd te maken met een aanzienlijke groeivertraging door maatregelen tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus.

Het techbedrijf noteerde onder de streep een tekort van 398,1 miljoen dollar, tegenover een nettoverlies van 1,1 miljard dollar een jaar eerder. De omzet steeg op jaarbasis met 23 procent tot 955,7 miljoen euro. Dat is fiks minder dan de 50 procent groei die het bedrijf in eerdere kwartalen doormaakte.

Het acht jaar geleden opgerichte Lyft is alleen in de Verenigde Staten en Canada actief, waar het coronavirus pas eind maart echt om zich heen greep. Pas daarna riepen overheden in Noord-Amerika mensen op zo min mogelijk te reizen, waardoor Lyft-chauffeurs minder ritten uitvoerden.

Om de crisis door te komen kondigde Lyft vorige week aan bijna een vijfde van zijn totale personeelsbestand te schrappen. De "agressieve" kostenbesparingen moeten er verder aan bijdragen dat Lyft sneller zwarte cijfers zal schrijven. Deze week kreeg Lyft op een ander vlak tegenslag. De staat Californië beschuldigt het bedrijf van overtredingen van arbeidswetten voor chauffeurs en heeft het bedrijf aangeklaagd.

Meer uit Financieel

OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

21 minuten geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

2 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

3 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

15 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

16 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

17 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

19 uur geleden