Uber-rivaal Lyft dringt verlies terug
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber-concurrent Lyft heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn verliezen teruggedrongen. Het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app had tegelijkertijd te maken met een aanzienlijke groeivertraging door maatregelen tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus.
Het techbedrijf noteerde onder de streep een tekort van 398,1 miljoen dollar, tegenover een nettoverlies van 1,1 miljard dollar een jaar eerder. De omzet steeg op jaarbasis met 23 procent tot 955,7 miljoen euro. Dat is fiks minder dan de 50 procent groei die het bedrijf in eerdere kwartalen doormaakte.
Het acht jaar geleden opgerichte Lyft is alleen in de Verenigde Staten en Canada actief, waar het coronavirus pas eind maart echt om zich heen greep. Pas daarna riepen overheden in Noord-Amerika mensen op zo min mogelijk te reizen, waardoor Lyft-chauffeurs minder ritten uitvoerden.
Om de crisis door te komen kondigde Lyft vorige week aan bijna een vijfde van zijn totale personeelsbestand te schrappen. De "agressieve" kostenbesparingen moeten er verder aan bijdragen dat Lyft sneller zwarte cijfers zal schrijven. Deze week kreeg Lyft op een ander vlak tegenslag. De staat Californië beschuldigt het bedrijf van overtredingen van arbeidswetten voor chauffeurs en heeft het bedrijf aangeklaagd.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft aan Nederland laten weten dat het mogelijk in overtreding is met EU-regels voor internationaal treinverkeer vanwege de dominante positie van de NS. Dat meldt de Europese Commissie, het dagelijkse bestuur van de EU, maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag geweigerd president Donald Trump toestemming te geven om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve te ontslaan. Daarmee beschermt het hof de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank tegen een ongekende poging van de Republikeinse president.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Comcast hoorde maandag bij de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse mediaconcern heeft plannen bekendgemaakt om het bedrijf op te splitsen. De telecomactiviteiten komen daarbij los te staan van de entertainmenttak. Comcast wil zijn mediadivisies NBCUniversal en Sky onderbrengen in een zelfstandig bedrijf.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil voorkomen dat Volkswagen fabrieken in het land sluit. Dat zei een woordvoerder van de regering maandag. De autobouwer zou van plan zijn om vier Duitse fabrieken te sluiten, meldde vakblad Manager Magazin vrijdag. Ook zou de autofabrikant uit Duitsland de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Volkswagen heeft de plannen zelf nog niet naar buiten gebracht.
4 uur geleden