Uber rekent op miljardenafschrijving vanwege coronacrisis
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber verwacht een miljardenafschrijving te moeten doen wegens de coronacrisis. Volgens het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app drukt de situatie duidelijk op de resultaten, maar is er nog veel onzeker. Vandaar dat eerdere financiële prognoses voor 2020 worden ingetrokken.
De afschrijving op investeringen bedraagt waarschijnlijk 1,9 miljard tot 2,2 miljard dollar. Uber komt later pas met zijn daadwerkelijke eerste kwartaalcijfers. Dan wordt waarschijnlijk meer duidelijk.
Vorige maand beloofde de onderneming nog 10 miljoen gratis ritten en voedselleveringen aan zorgwerkers, senioren en mensen in nood tijdens de periode van lockdowns die zijn ingevoerd om de verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Ook werd een programma voor financiële steun voor chauffeurs en bezorgers opgetuigd. Volgens Uber is de financiële impact van die laatste regeling in het grote plaatje beperkt tot maximaal ruim 100 miljoen dollar bezien over de eerst twee kwartalen.
Het aantal taxiritten is in sommige zwaar door het virus getroffen steden met wel 70 procent gedaald. Maar het bedrijf kan waarschijnlijk een deel van dit gemis compenseren door succes met maaltijdbezorgdienst Uber Eats. Die draait de laatste tijd overuren omdat er wereldwijd veel mensen thuis zitten en vanuit huis maaltijden bestellen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in oktober licht gedaald, na een stijging in september. Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,1 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september stegen de prijzen met 0,6 procent.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een algemene bijstandsuitkering is in het derde kwartaal opnieuw gestegen. Vooral de groep jongeren in de bijstand groeide, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
10 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
13 uur geleden