Uber rekent op miljardenafschrijving vanwege coronacrisis
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber verwacht een miljardenafschrijving te moeten doen wegens de coronacrisis. Volgens het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app drukt de situatie duidelijk op de resultaten, maar is er nog veel onzeker. Vandaar dat eerdere financiële prognoses voor 2020 worden ingetrokken.
De afschrijving op investeringen bedraagt waarschijnlijk 1,9 miljard tot 2,2 miljard dollar. Uber komt later pas met zijn daadwerkelijke eerste kwartaalcijfers. Dan wordt waarschijnlijk meer duidelijk.
Vorige maand beloofde de onderneming nog 10 miljoen gratis ritten en voedselleveringen aan zorgwerkers, senioren en mensen in nood tijdens de periode van lockdowns die zijn ingevoerd om de verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Ook werd een programma voor financiële steun voor chauffeurs en bezorgers opgetuigd. Volgens Uber is de financiële impact van die laatste regeling in het grote plaatje beperkt tot maximaal ruim 100 miljoen dollar bezien over de eerst twee kwartalen.
Het aantal taxiritten is in sommige zwaar door het virus getroffen steden met wel 70 procent gedaald. Maar het bedrijf kan waarschijnlijk een deel van dit gemis compenseren door succes met maaltijdbezorgdienst Uber Eats. Die draait de laatste tijd overuren omdat er wereldwijd veel mensen thuis zitten en vanuit huis maaltijden bestellen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
5 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
7 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
7 uur geleden