Uber lijft maaltijdbezorger Postmates in
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies, het bedrijf achter taxi-app Uber en maaltijdbezorgbedrijf Uber Eats, lijft het Amerikaanse Postmates in. Voor de branchegenoot op het vlak van maaltijdbezorging telt Uber bijna 2,7 miljard dollar neer. De deal wordt volledig in aandelen afgehandeld.
Eerder werd er door Postmates nog nagedacht over een beursgang. De onderneming registreerde haar beursplannen al begin vorig jaar, maar zette de stap toch niet.
De nieuwe deal past in een reeks overnames en financieringen in de sector. Zo roerde Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, zich al met de fusie tussen het Britse Just Eat en Takeaway.com en door de overname van Grubhub. Ook Uber was geïnteresseerd in die laatste partij, maar trok zich op het laatste moment terug. Waarschijnlijk stuit de overname van Postmates door Uber op minder mededingingsbezwaren.
Door de deal gaat UberEats rivaal Grubhub voorbij op de Amerikaanse markt, maar het nieuwe bedrijf wordt niet zo groot als marktleider DoorDash. De overname kan naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar worden afgerond. De directies van beide bedrijven staan achter de transactie en aandeelhouders die goed zijn voor een meerderheid van de stukken in Postmates hebben eveneens hun steun toegezegd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. Ook denkt ze aan EU-afspraken over kredietverstrekking door banken, maakte de Commissie vrijdag bekend.
3 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.
20 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de grote verliezers op de beurzen in New York. De grote streamingdienst zag de omzet en winst afgelopen kwartaal stijgen. Maar ondanks dat Netflix nog steeds meer abonnees heeft dan elke andere betaalde streamingdienst, is de omzetgroei vertraagd. Ook voor het huidige kwartaal rekent Netflix op een afnemende omzetgroei. De winstverwachting voor dit kwartaal viel ook tegen.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchtvaartmaatschappijen zijn kritisch over het voorstel van de Europese Commissie om het emissiehandelssysteem (ETS) na 2030 uit te breiden voor de luchtvaart. Met dat systeem moeten grote vervuilers betalen om CO2 uit te mogen stoten, met het doel om de uitstoot terug te dringen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om te zeggen of de droogte daadwerkelijk tot schaarste in de supermarkt zal leiden. Dat zegt Land- en tuinbouworganisatie LTO. De situatie wordt met elke droge en warme dag wel zorgelijker voor boeren, aldus LTO.
2 uur geleden