Uber lijft maaltijdbezorger Postmates in
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies, het bedrijf achter taxi-app Uber en maaltijdbezorgbedrijf Uber Eats, lijft het Amerikaanse Postmates in. Voor de branchegenoot op het vlak van maaltijdbezorging telt Uber bijna 2,7 miljard dollar neer. De deal wordt volledig in aandelen afgehandeld.
Eerder werd er door Postmates nog nagedacht over een beursgang. De onderneming registreerde haar beursplannen al begin vorig jaar, maar zette de stap toch niet.
De nieuwe deal past in een reeks overnames en financieringen in de sector. Zo roerde Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, zich al met de fusie tussen het Britse Just Eat en Takeaway.com en door de overname van Grubhub. Ook Uber was geïnteresseerd in die laatste partij, maar trok zich op het laatste moment terug. Waarschijnlijk stuit de overname van Postmates door Uber op minder mededingingsbezwaren.
Door de deal gaat UberEats rivaal Grubhub voorbij op de Amerikaanse markt, maar het nieuwe bedrijf wordt niet zo groot als marktleider DoorDash. De overname kan naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar worden afgerond. De directies van beide bedrijven staan achter de transactie en aandeelhouders die goed zijn voor een meerderheid van de stukken in Postmates hebben eveneens hun steun toegezegd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
16 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
7 uur geleden