
Uber krijgt miljoenenboete van Australische waakhond
SYDNEY (ANP) - Uber heeft in Australië een boete van 26 miljoen Australische dollar (ongeveer 17,4 miljoen euro) opgelegd gekregen van toezichthouder Australian Competition and Consumer Commission (ACCC), nadat het bedrijf toegaf jarenlang misleidende berichten aan gebruikers in het land te hebben getoond. Daarmee overtrad Uber de Australische wet die consumenten moet beschermen.
Tussen december 2017 en september 2021 kregen meer dan 2 miljoen Australiërs een melding te zien waarin stond dat ze moesten betalen voor het afzeggen van een ritje. Ook als ze de rit annuleerden binnen vijf minuten na de boeking, een tijdsbestek waarin annulering gratis zou moeten zijn. Dat zou er volgens de ACCC toe hebben geleid dat sommige gebruikers onterecht hun ritjes niet afzegden, omdat ze er geen kosten voor wilden maken.
Ook gaf Uber twee jaar lang te hoge geschatte prijzen voor de prijs van een ritje met Uber Taxi. De prijs die consumenten voor zo'n rit betaalden, kwam vrijwel altijd lager uit dan geadverteerd. "Consumenten vertrouwen apps om hen de juiste informatie te verstrekken, en misleidende informatie in de Uber-app kan consumenten ervan weerhouden hebben een weloverwogen beslissing te nemen of ze wel of niet een Uber Taxi-ritje wilden boeken", zegt de ACCC-directeur in een verklaring. De Uber Taxi-optie was alleen beschikbaar in Sydney en werd na twee jaar opgeheven.
Uber rapporteert volgende week de resultaten over het eerste kwartaal van 2021.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag iets hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten uitkwam. Beleggers hebben hoop geput uit de handelsovereenkomst die de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk donderdag bekendmaakten. President Donald Trump zei dat "meerdere deals" zullen volgen.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Vakbond FNV overlegt maandag met het personeel van Tata Steel over een mogelijke staking op het hoogovencomplex bij IJmuiden. Omdat de directie van het staalconcern blijft vasthouden aan het schrappen van 1600 arbeidsplaatsen, bereiden de werknemers en bonden zich voor op acties.
4 uur geledenMENAAM (ANP) - De koper van tien vakantieparken van Peter Gillis zoekt naar overeenstemming met de realityster om de koop toch te laten plaatsvinden. Daarmee is er sprake van een koerswijziging. Eerst weigerde koper Taeke Dijkstra te betalen door de problemen van Gillis met de Belastingdienst, maar zijn nieuwe advocaat Oscar van Oorschot overtuigde hem toch weer in gesprek te gaan. Dat bevestigt Van Oorschot na berichtgeving van Omroep Brabant.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag licht omhoog. Beleggers wachten vooral op de gesprekken tussen de Verenigde Staten en China komend weekend. De delegaties van beide landen ontmoeten elkaar zaterdag in het Zwitserse Genève. Het zijn de eerste gesprekken tussen China en de VS sinds president Donald Trump zijn handelstarieven onthulde. Trump sloot donderdag al een handelsdeal met het Verenigd Koninkrijk en gaf aan dat de torenhoge importheffingen op Chinese goederen verlaagd kunnen worden als de onderhandelingen goed verlopen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De nieuwe bondskanselier van Duitsland, Friedrich Merz, wil dat de Europese Unie helemaal afziet van regels die grote bedrijven verplichten misstanden bij leveranciers tegen te gaan. "We zullen de nationale wet in Duitsland intrekken. Ik verwacht ook van de Europese Unie dat ze deze stap volgt en deze richtlijn daadwerkelijk opheft", zei de CDU-politicus over de zogeheten antiwegkijkwet. Hij zei dit in een persconferentie die hij samen met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gaf.
5 uur geleden