Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber krijgt miljoenenboete van Australische waakhond

Uber krijgt miljoenenboete van Australische waakhond

SYDNEY (ANP) - Uber heeft in Australië een boete van 26 miljoen Australische dollar (ongeveer 17,4 miljoen euro) opgelegd gekregen van toezichthouder Australian Competition and Consumer Commission (ACCC), nadat het bedrijf toegaf jarenlang misleidende berichten aan gebruikers in het land te hebben getoond. Daarmee overtrad Uber de Australische wet die consumenten moet beschermen.

Tussen december 2017 en september 2021 kregen meer dan 2 miljoen Australiërs een melding te zien waarin stond dat ze moesten betalen voor het afzeggen van een ritje. Ook als ze de rit annuleerden binnen vijf minuten na de boeking, een tijdsbestek waarin annulering gratis zou moeten zijn. Dat zou er volgens de ACCC toe hebben geleid dat sommige gebruikers onterecht hun ritjes niet afzegden, omdat ze er geen kosten voor wilden maken.

Ook gaf Uber twee jaar lang te hoge geschatte prijzen voor de prijs van een ritje met Uber Taxi. De prijs die consumenten voor zo'n rit betaalden, kwam vrijwel altijd lager uit dan geadverteerd. "Consumenten vertrouwen apps om hen de juiste informatie te verstrekken, en misleidende informatie in de Uber-app kan consumenten ervan weerhouden hebben een weloverwogen beslissing te nemen of ze wel of niet een Uber Taxi-ritje wilden boeken", zegt de ACCC-directeur in een verklaring. De Uber Taxi-optie was alleen beschikbaar in Sydney en werd na twee jaar opgeheven.

Uber rapporteert volgende week de resultaten over het eerste kwartaal van 2021.

Meer uit Financieel

Vleesverwerker Vion wil varkensslachterij in Apeldoorn verkopen

APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.

23 minuten geleden
Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

1 uur geleden
Gita Salden nieuwe voorzitter toezicht bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.

2 uur geleden
Le Pen wil Frans begrotingstekort uiterlijk 2032 onder 3 procent

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.

2 uur geleden
Rheinmetall begint serieproductie van satellieten in Neuss

NEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.

3 uur geleden
Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

3 uur geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

4 uur geleden