Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber kondigt massaontslag aan vanwege coronacrisis

Uber kondigt massaontslag aan vanwege coronacrisis

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies, het bedrijf achter taxi-app Uber, schrapt circa 3700 banen om de coronacrisis door te komen. Dat komt neer op ongeveer 14 procent van het totale personeelsbestand.

Volgens topman Dara Khosrowshahi neemt Uber vooral afscheid van ondersteunend personeel. Ook sluit het bedrijf 180 van zijn ruim 450 driver centers, waar chauffeurs worden gerekruteerd en opgeleid.

Het is niet voor het eerst dat Uber een grote ontslagronde aankondigt. Vorig jaar verdwenen er ook al meer dan duizend banen bij het Amerikaanse bedrijf, dat eind dit jaar hoopte eindelijk winstgevend te zijn. Khosrowshahi stelde vorig jaar ook dat grote ontslagrondes daarna voorlopig niet meer nodig zouden zijn.

Maar door de coronacrisis is de vraag naar taxiritten flink teruggelopen. De grootste rivaal van Uber in de Verenigde Staten, Lyft, schrapte onlangs al bijna duizend banen. In deze crisistijd komen steeds meer techbedrijven met grote banenreducties op de proppen om het hoofd boven water te houden. Volgens Amerikaanse media zijn er in de sector in twee maanden al meer dan 38.000 mensen op straat gezet.

Meer uit Financieel

ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.

2 minuten geleden
Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

15 minuten geleden
Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 uur geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

1 uur geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiƫle markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

1 uur geleden
Albert Heijn rust externe beveiligers uit met bodycams

ZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.

2 uur geleden
Woonwinkelketen JYSK wil uitbreiden in grote Europese steden

BRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.

2 uur geleden