Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber groeit en heeft voldoende chauffeurs, concurrent Lyft niet

Uber groeit en heeft voldoende chauffeurs, concurrent Lyft niet

SAN FRANCISCO (ANP) - Taxi- en bezorgapp Uber heeft in het eerste kwartaal van dit jaar weer meer personen rondgereden. De opbrengst van de taxidienst schoot omhoog, nadat in veel landen de coronaregels zijn afgeschaft. Ook het aantal chauffeurs nam weer toe zonder dat Uber daar zelf actie voor hoefde te ondernemen. Bij branchegenoot Lyft lag dat anders. Dat bedrijf gaf juist aan meer geld te moeten uittrekken om chauffeurs te lokken.

Uber haalde afgelopen periode voor 26,4 miljard dollar aan boekingen binnen voor taxiritjes en het bezorgen van maaltijden. Omgerekend is dat zo'n 25,1 miljard euro. Sinds de coronacrisis is de voedsel- en boodschappenbezorgtak de grootste, maar de taxitak komt nu weer in de buurt. Ook Uber Freight, een platform om vrachtwagenchauffeurs te koppelen aan te vervoeren ladingen, groeide flink. Dat kwam wel grotendeels door een overname.

De omzet die Uber aan al die boekingen overhield, bedroeg 6,9 miljard dollar, meer dan het dubbele van een jaar eerder. De bedrijfswinst kwam uit op 168 miljoen dollar, maar onder de streep resteerde een verlies van 5,9 miljard dollar. Dat was volledig te wijten aan eenmalige tegenvallers. Zo werden de belangen die Uber heeft in Grab, Aurora en Didi 5,6 miljard dollar minder waard. Ook was Uber 359 miljoen dollar kwijt aan beloning in aandelen.

Rivaal Lyft kwam al dinsdag nabeurs met cijfers en had dus moeite om voldoende chauffeurs te vinden. Dat bedrijf, dat alleen in Noord-Amerika actief is, stelde teleur met een lagere verwachting voor de winst in het tweede kwartaal. Ook moest het bedrijf chauffeurs meer geld geven door de sterk gestegen benzineprijzen. In het eerste kwartaal deed Lyft het wel beter dan verwacht, maar waren beleggers niet tevreden. In de zogeheten voorbeurshandel daalde het aandeel ruim een kwart in waarde.

Meer uit Financieel

Israëlische economie groeit weer na krimp door Iranoorlog

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het tweede kwartaal hersteld van een krimp in het eerste kwartaal vanwege de oorlog tegen Iran. Dat blijkt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische Centraal Bureau voor de Statistiek.

21 minuten geleden
Eerste volledig elektrische Ferrari geveild voor recordbedrag

MONTEREY (ANP/BLOOMBERG) - De eerste volledig elektrische auto van Ferrari is voor 40 miljoen dollar geveild, omgerekend zo'n 35 miljoen euro. Daarmee is de Ferrari Luce de duurste nieuwe auto die ooit op een veiling is verkocht, ondanks de kritiek die de wagen kreeg.

59 minuten geleden
India wil dat oliebedrijven lpg-productie flink opvoeren

NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India wil dat de productie van vloeibaar petroleumgas (lpg) in het land flink wordt verhoogd. Voor Indiase huishoudens is lpg een belangrijke brandstof om mee te koken, maar de import ervan raakte verstoord door de blokkade van de Straat van Hormuz. Daardoor kreeg het land te maken met een groot tekort aan lpg.

2 uur geleden
Duitse investeringen in VS zakken naar laagste niveau in 3 jaar

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitse bedrijven hebben hun investeringen in de Verenigde Staten flink teruggeschroefd naar het laagste niveau in drie jaar. Dat komt volgens Reuters naar voren uit berekeningen van het Duitse Economisch Instituut (IW), die het persbureau heeft ingezien. Door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn bedrijven in de grootste economie van Europa terughoudender geworden.

6 uur geleden
India wil meer chipfabrieken en belooft jongeren gratis cursussen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.

1 dag geleden
Regering VS is tegen inkopen Chinese geheugenchips door Apple

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Apple opgeroepen om geen geheugenchips van Chinese fabrikanten te kopen, meldt The Wall Street Journal. Dezelfde zakenkrant meldde onlangs dat het techbedrijf interesse heeft in chips van het Chinese CXMT.

1 dag geleden
EasyJet annuleert vluchten in Frankrijk wegens staking

PARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.

1 dag geleden