Uber gaat 100.000 elektrische auto's van het Chinese BYD inzetten
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber gaat via zijn taxi-app ongeveer 100.000 elektrische auto's van het Chinese merk BYD inzetten. De twee bedrijven sloten woensdag een deal voor een meerjarige samenwerking.
Ze willen hiermee de kosten van elektrische auto's voor Uber-chauffeurs verlagen en miljoenen passagiers laten kennismaken met "milieuvriendelijkere ritten", stellen de bedrijven. BYD is een van de grootste fabrikanten van elektrisch aangedreven auto's ter wereld.
De auto's van het Chinese merk worden om te beginnen in Europa en Latijns-Amerika ingezet, daarna in het Midden-Oosten, Canada, Australiƫ en Nieuw-Zeeland. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan toekomstige voertuigen van BYD die zelfstandig kunnen rijden en die op het Uber-platform worden ingezet.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
4 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
5 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
8 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
10 uur geleden