Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber boekt weer winst na miljardenverlies vorig jaar

Uber boekt weer winst na miljardenverlies vorig jaar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse taxi- en bezorgbedrijf Uber boekte in het afgelopen kwartaal weer winst, na een miljardenverlies een jaar geleden. De omzetgroei viel wel iets tegen door veranderingen in de boekhouding, aldus Uber.

De omzet steeg in het derde kwartaal met 11 procent naar 9,3 miljard dollar (omgerekend bijna 8,7 miljard euro) en dat is iets minder dan analisten voorspeld hadden. Een kwartaal eerder ging de omzet van Uber nog met 14 procent omhoog ten opzichte van dezelfde periode het jaar daarvoor.

Het bedrijf liet weten dat er een kwart meer ritten zijn gemaakt in de afgelopen drie maanden en dat ook maaltijdbezorgservice Uber Eats positieve resultaten liet zien. Uber-topman Dara Khosrowshahi sprak in een toelichting over een "zeer sterk" kwartaal.

Boekingen

De boekingen groeiden in het derde kwartaal met 21 procent naar een waarde van 35,3 miljard dollar. Voor het huidige en drukste kwartaal van het jaar verwacht het techbedrijf boekingen met een waarde van tussen de 36,5 miljard en 37,5 miljard dollar.

Uber is sinds 2012 actief in Nederland. In april werd de 50 miljoenste Nederlandse taxirit gemaakt. Het bedrijf is niet onomstreden. Zo zijn er rechtszaken over de schijnzelfstandigheid van Uber-chauffeurs, waarbij werknemers als zelfstandige werken, maar in de praktijk volgens de vakbonden eigenlijk werknemers moeten zijn.

Meer uit Financieel

Chocolademaker Mondelēz wil uitstel Europese ontbossingswet

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz, bekend van merken als Milka, Toblerone, Oreo, Côte d'Or en Cadbury, wil dat de invoering van de Europese ontbossingswet opnieuw met een jaar wordt uitgesteld. Het bedrijf steunt volgens Massimiliano Di Domenico, vicepresident bedrijfs- en overheidszaken van Mondelēz, de EU-ontbossingswet, maar dringt er bij beleidsmakers op aan rekening te houden met de "realiteit".

45 minuten geleden
Topman Air France-KLM stelt vakbonden gerust over overname SAS

PARIJS (ANP) - Medewerkers van bijvoorbeeld KLM hoeven niet te vrezen voor hun baan door de overname van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS. Volgens topman Ben Smith van Air France-KLM streeft het luchtvaartconcern juist naar verdere groei met de toevoeging van SAS.

47 minuten geleden
FIOD onderzoekt groothandel om schending sancties tegen Rusland

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) is begonnen met een strafrechtelijk onderzoek naar "een groothandel in onder meer scheepsbenodigdheden in de omgeving van Rotterdam". Het bedrijf zou goederen en diensten hebben geleverd die in strijd zijn met Europese sancties tegen Rusland. De dienst zegt niet om welk bedrijf het precies gaat.

1 uur geleden
AEX-index daalt in afwachting deadline heffingen VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan door het naderen van de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Rapport: wereldwijd 30 miljard toeristische trips in 2034

LONDEN (ANP) - Het aantal toeristische trips wereldwijd blijft de komende jaren naar verwachting sterk groeien. Dat meldt het World Economic Forum op basis van een nieuw rapport. De reisindustrie zal tegen 2034 naar verwachting 30 miljard reizen verwerken, tegen ongeveer 21 miljard reizen vorig jaar.

2 uur geleden
Nederlanders doen meer betalingen met bankpas, ook groei online

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar vaker met hun betaalpas of creditcard afgerekend dan twee jaar eerder. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van nieuwe cijfers. In totaal waren alle 6,7 miljard betalingen samen goed voor 198 miljard euro, tegenover 5,9 miljard kaartbetalingen ter waarde van 172 miljard euro in 2022.

3 uur geleden
Trump stuurt brieven over eenzijdige tarieven naar landen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering stuurt vrijdag brieven naar de handelspartners van de Verenigde Staten over de nieuwe eenzijdige importheffingen die de landen moeten gaan betalen. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump worden er ongeveer "tien of twaalf" brieven verstuurd en zullen er in de komende dagen meer volgen.

3 uur geleden