Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber boekt tegenvallende winst door 'juridische kwesties'

Uber boekt tegenvallende winst door 'juridische kwesties'

SAN FRANCISCO (ANP) - Techbedrijf Uber heeft het afgelopen kwartaal last gehad van hogere kosten die op de winstgevendheid drukten. Het bedrijf zag de operationele winst weliswaar stijgen, maar minder dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Volgens topman Dara Khosrowshahi deden "juridische en wettelijke kwesties" de prestaties van de taxi- en maaltijdbezorgdiensten deels teniet.

Het is niet direct duidelijk welke rechtszaken en regelgeving Khosrowshahi bedoelt. Onder andere in Nederland stapt Uber Eats over op de inhuur van uitzendkrachten in plaats van zzp'ers voor het bezorgen van maaltijden, na een uitspraak van de Hoge Raad over schijnzelfstandigheid bij branchegenoot Deliveroo. Vorig jaar werd ook bekend dat Londense taxichauffeurs Uber aanklagen om vermeende misleiding rond het verkrijgen van een taxivergunning.

De winst die Uber met zijn taxi- en bezorgapps in de laatste drie maanden van vorig jaar boekte, steeg 18 procent tot 770 miljoen dollar. Op de financiële markten rekenden kenners in doorsnee op een operationele winst van 1,2 miljard dollar, blijkt uit een peiling van financieel persbureau Bloomberg.

Belastingmeevaller

Die misser overschaduwde een sterker dan verwachte groei van de omzet bij het Amerikaanse bedrijf. De opbrengsten stegen 20 procent tot 12 miljard dollar. Volgens Uber was de vraag naar taxiritten en maaltijdbezorging ongekend hoog in de feestdagenperiode.

De nettowinst van Uber steeg in het vierde kwartaal overigens veel sterker, tot 6,9 miljard dollar. Dat kwam door een belastingmeevaller van 6,4 miljard dollar. Ook steeg de waarde van de aandelenbelangen van Uber in techbedrijven Aurora, gespecialiseerd in geautomatiseerd rijden, en Didi, een Chinese taxi-app.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt licht hoger terwijl Iranoorlog voortwoedt

\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.

41 minuten geleden
Bloomberg: Unilever overweegt afsplitsing voedingsmiddelentak

LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.

2 uur geleden
Britse minister pleit voor warmere band met EU

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.

2 uur geleden
Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

3 uur geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

3 uur geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

4 uur geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

4 uur geleden