Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber boekt tegenvallende winst door 'juridische kwesties'

Uber boekt tegenvallende winst door 'juridische kwesties'

SAN FRANCISCO (ANP) - Techbedrijf Uber heeft het afgelopen kwartaal last gehad van hogere kosten die op de winstgevendheid drukten. Het bedrijf zag de operationele winst weliswaar stijgen, maar minder dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Volgens topman Dara Khosrowshahi deden "juridische en wettelijke kwesties" de prestaties van de taxi- en maaltijdbezorgdiensten deels teniet.

Het is niet direct duidelijk welke rechtszaken en regelgeving Khosrowshahi bedoelt. Onder andere in Nederland stapt Uber Eats over op de inhuur van uitzendkrachten in plaats van zzp'ers voor het bezorgen van maaltijden, na een uitspraak van de Hoge Raad over schijnzelfstandigheid bij branchegenoot Deliveroo. Vorig jaar werd ook bekend dat Londense taxichauffeurs Uber aanklagen om vermeende misleiding rond het verkrijgen van een taxivergunning.

De winst die Uber met zijn taxi- en bezorgapps in de laatste drie maanden van vorig jaar boekte, steeg 18 procent tot 770 miljoen dollar. Op de financiële markten rekenden kenners in doorsnee op een operationele winst van 1,2 miljard dollar, blijkt uit een peiling van financieel persbureau Bloomberg.

Belastingmeevaller

Die misser overschaduwde een sterker dan verwachte groei van de omzet bij het Amerikaanse bedrijf. De opbrengsten stegen 20 procent tot 12 miljard dollar. Volgens Uber was de vraag naar taxiritten en maaltijdbezorging ongekend hoog in de feestdagenperiode.

De nettowinst van Uber steeg in het vierde kwartaal overigens veel sterker, tot 6,9 miljard dollar. Dat kwam door een belastingmeevaller van 6,4 miljard dollar. Ook steeg de waarde van de aandelenbelangen van Uber in techbedrijven Aurora, gespecialiseerd in geautomatiseerd rijden, en Didi, een Chinese taxi-app.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

5 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

6 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

7 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

8 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

11 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

1 dag geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 dag geleden