Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Uber aast op autodeeldienst Daimler en BMW'

'Uber aast op autodeeldienst Daimler en BMW'

NEW YORK (ANP) - Taxibedrijf Uber aast op de aankoop van Free Now, de autodeeldienst van de Duitse autobouwers Daimler en BMW. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Met de aankoop zou het bedrijf zijn marktaandeel in Europa en Latijns-Amerika flink vergroten.

Daimler en BMW bundelden vorig jaar hun krachten op het gebied van zogeheten mobiliteitsdiensten onder de noemer Your Now, dat naast autodelen ook diensten als het opladen van e-auto's en parkeren omvat. Ze wilden daar veel geld in investeren, maar inspanningen om extra investeerders aan te trekken verliepen moeizaam vanwege de coronapandemie.

De bronnen benadrukken overigens dat een deal rondom Free Now nog zeker niet beklonken is, vanwege de lastige marktomstandigheden die een overeenkomst over een goede prijs bemoeilijken. Ook zouden er andere bieders kunnen komen. Woordvoerders van Uber, BMW en Daimler wilden niet reageren.

Free Now was eerder actief onder de naam MyTaxi en omvat onder meer de Franse deeldienst Kapten, het Griekse Beat en het Roemeense Clever Taxi.

Meer uit Financieel

Nederlandse export ruim 3 procent omhoog in juni

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export is in juni met 3,1 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) exporteerden bedrijven vooral meer aardolieproducten, machines en elektrotechnische apparaten naar het buitenland.

27 minuten geleden
Prijzen energie en motorbrandstof stuwen inflatie tot 3,2 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juli gemiddeld 3,2 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers. De inflatie valt iets hoger uit dan de 3,1 procent die bij de eerdere snelle raming werd gemeld. De inflatie liep daarmee nog verder op na de stevige daling in juni tot 2,9 procent.

28 minuten geleden
Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

DEN HAAG (ANP) - In bijna alle Nederlandse gemeenten waren bestaande koopwoningen in het tweede kwartaal duurder dan een jaar eerder, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Landelijk gezien werd voor een koophuis gemiddeld ruim 4 procent meer neergeteld.

1 uur geleden
ING: horeca groeit nog nauwelijks door zuinige consument

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse horeca groeit dit jaar naar verwachting nauwelijks doordat consumenten minder geld uitgeven aan etentjes en cafébezoeken. Tegelijkertijd stijgen de horecaprijzen in 2026 met gemiddeld 5 procent, door inflatie en de hogere btw op logies die begin dit jaar werd ingevoerd. Dat staat in een dinsdag verschenen rapport van ING. De bankeconomen voorzien voor 2027 nauwelijks verbeteringen voor restaurants en cafés.

1 uur geleden
Wall Street licht lager door stijgende olieprijzen en oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten door groeiende twijfels over een spoedige oplossing voor het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook de stijgende olieprijzen drukten de stemming bij beleggers.

9 uur geleden
Fed-bestuurder: meerdere renteverhogingen nodig tegen inflatie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Fed-bestuurder Beth Hammack zegt dat mogelijk meerdere renteverhogingen nodig zijn om de inflatie in de Verenigde Staten terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent van de Amerikaanse centrale bank. Ze wil echter niet vooruitlopen op waar de rente uiteindelijk moet uitkomen.

9 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan op verder voorzichtige dag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van afgelopen dinsdag van 1112,49 werd dankzij een plus van 0,2 procent iets aangescherpt, tot 1113,35 punten. Verder was er weinig beweging op de Europese beurzen.

13 uur geleden