U2 deelt akoestische versie van Bloody Sunday op 50e verjaardag
DUBLIN (ANP) - De Ierse rockband U2 heeft op de vijftigste verjaardag van Bloody Sunday op Instagram een akoestische versie van het gelijknamige nummer gedeeld. Sunday Bloody Sunday stamt van origine uit 1983 en verscheen destijds op het album War.
Op zondag 30 januari 1972 schoot het Britse leger veertien ongewapende demonstranten in Derry, Noord-Ierland neer. De jongens en mannen demonstreerden daar tegen de opsluiting van, voornamelijk katholieke, Ieren in Noord-Ierland. Het was een van de bloedigste conflicten uit de Noord-Ierse geschiedenis, vandaar de bijnaam Bloody Sunday.
Het filmpje, waarin zanger Bono en gitarist Edge het nummer opvoeren, is in zwartwit gemaakt. In het bijschrift houden ze het simpel: "30 januari 2022 - Liefs, Bono & Edge".
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA) - Een delegatie van Hamas is aangekomen in de Egyptische hoofdstad Caïro voor gesprekken na een hernieuwde escalatie van het geweld in de Gazastrook, meldden ingewijden. Er zijn gesprekken gepland met bemiddelaars, waaronder Egypte, Qatar en de Verenigde Staten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de gesprekken in Genève over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne en Rusland tot resultaten leiden, schrijft hij op X. "Het bloedvergieten moet stoppen en we moeten ervoor zorgen dat de oorlog nooit meer oplaait."
3 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen komen zondag in Genève met een tegenvoorstel voor het Amerikaanse vredesplan om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Daarin zou onder andere staan dat ze NAVO-achtige veiligheidsgaranties eisen voor Oekraïne. Ook willen ze niet dat het land grondgebied afstaat aan Rusland voordat er een staakt-het-vuren is afgesproken.
4 uur geleden