Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tyfoon Yagi aan land gekomen in het zuiden van China

Tyfoon Yagi aan land gekomen in het zuiden van China

HAIKOU (ANP/RTR/AFP) - Tyfoon Yagi is vrijdag met windsnelheden boven de 230 kilometer per uur aan land gekomen in het zuiden van China. Dat gebeurde op het eiland Hainan, aldus Chinese staatsmedia. De zware storm heeft al tot de evacuatie van meer dan 400.000 mensen geleid.

Staatspersbureau Xinhua meldt dat op meerdere plekken de stroom is uitgevallen. Yagi is waarschijnlijk de sterkste storm die de regio treft in ruim tien jaar.

Hainan en de provincie Guangdong krijgen volgens staatsmedia tot en met zaterdag te maken met hevige regenval en harde wind. Op meerdere plekken zijn scholen en bedrijven dicht en ligt het openbaar vervoer stil. Er zijn ook vluchten geannuleerd. In Hongkong is de waarschuwing voor de tyfoon inmiddels verlaagd. Volgens de autoriteiten zijn vijf mensen gewond geraakt, maar is de schade in Hongkong beperkt gebleven.

Halong Bay

Xinhua meldt dat Yagi zaterdagmiddag opnieuw aan land komt aan de kust van de Chinese regio Guangxi, ten westen van Hainan, en in het noorden van Vietnam. Onder meer de omgeving van Halong Bay, een van de populairste toeristische trekpleisters van het land, wordt getroffen. In Vietnam worden nog tienduizenden mensen geëvacueerd en staat militair personeel massaal klaar voor eventuele hulpverlening.

Door Yagi vielen eerder deze week meerdere doden in het noorden van de Filipijnen. De tyfoon was toen nog een tropische storm.

Meer uit Buitenland

Verdachte moord op Japanse oud-premier Abe bekent schuld

TOKIO (ANP/AFP) - De man die terechtstaat voor de moord op de voormalige Japanse premier Shinzo Abe, heeft dinsdag schuld bekend. De 45-jarige was aangeklaagd voor moord en het overtreden van de wapenwetgeving. "Alles is waar", zei hij in de rechtbank.

3 minuten geleden
Dodental orkaan Melissa op zeven, Jamaica zet zich schrap

KINGSTON (ANP/DPA) - Orkaan Melissa blijft in kracht toenemen op weg naar Jamaica. Maandagavond waren de windsnelheden opgelopen tot 280 kilometer per uur. Melissa komt naar verwachting dinsdagochtend vroeg (lokale tijd) aan land in het zuidwesten van het Caribische eiland.

45 minuten geleden
Witte Huis: premier Japan gaat Trump voor Nobelprijs nomineren

TOKIO (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi gaat de Amerikaanse president Donald Trump nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dat heeft Witte Huis-persvoorlichter Karoline Leavitt laten weten aan verslaggevers.

2 uur geleden
Venezuela schort energieakkoord met Trinidad en Tobago op

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft maandag aangekondigd dat hij energieafspraken met Trinidad en Tobago heeft opgeschort. De eilandstaat voor de kust van Venezuela verwelkomde dit weekend een Amerikaans oorlogsschip.

4 uur geleden
Zeker zestien doden bij busongeluk in Bolivia

MOROCHATA (ANP) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn zeker 16 mensen omgekomen en 32 personen gewond geraakt. De bus raakte van de weg en stortte 300 meter naar beneden.

4 uur geleden
Bolsonaro in beroep tegen gevangenisstraf

BRASILIA (ANP) - Advocaten van Jair Bolsonaro hebben maandag beroep aangetekend tegen de veroordeling van de voormalige Braziliaanse president tot 27 jaar gevangenisstraf. Bolsonaro kreeg die straf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven ondanks zijn verkiezingsnederlaag in 2022.

6 uur geleden
Oekraïne stuurt versterkingen naar Pokrovsk

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft versterkingen gestuurd naar de belangrijke stad Pokrovsk, aldus de Oekraïense krijgsmacht. Rusland probeert de stad al maanden in te nemen en volgens Oekraïne is een aantal Russische militairen erin geslaagd de stad binnen te dringen.

16 uur geleden