Tyfoon Kong-rey maakt tientallen slachtoffers in Taiwan
TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kong-rey heeft in Taiwan aan zeker een persoon het leven gekost. 73 mensen raakten gewond, meldt de brandweer. Kong-rey was enig moment een zogenoemde supertyfoon, maar is inmiddels iets in kracht afgenomen. De weerdienst sprak van de zwaarste tyfoon sinds 1996.
De tyfoon kwam donderdag aan land aan de oostkust. Verwacht wordt dat nagenoeg het hele eiland getroffen zal worden door sterke wind en regenval. Een vrouw van 56 kwam om door een ongevallen boom, meldt de brandweer.
De storm leidt tot grote verstoringen. Er zijn zo'n driehonderd vluchten geschrapt, het spoorverkeer is verstoord en bijna een half miljoen mensen kwamen zonder stroom te zitten. TSMC, de grootste chipfabrikant ter wereld, zei geen grote verstoringen te verwachten in de productie.
Taiwan wordt vaker getroffen door tyfoons. Eerder deze maand kwamen door de storm Krathon vier mensen om.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
7 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
9 uur geleden