Tyfoon Kong-rey maakt tientallen slachtoffers in Taiwan
TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kong-rey heeft in Taiwan aan zeker een persoon het leven gekost. 73 mensen raakten gewond, meldt de brandweer. Kong-rey was enig moment een zogenoemde supertyfoon, maar is inmiddels iets in kracht afgenomen. De weerdienst sprak van de zwaarste tyfoon sinds 1996.
De tyfoon kwam donderdag aan land aan de oostkust. Verwacht wordt dat nagenoeg het hele eiland getroffen zal worden door sterke wind en regenval. Een vrouw van 56 kwam om door een ongevallen boom, meldt de brandweer.
De storm leidt tot grote verstoringen. Er zijn zo'n driehonderd vluchten geschrapt, het spoorverkeer is verstoord en bijna een half miljoen mensen kwamen zonder stroom te zitten. TSMC, de grootste chipfabrikant ter wereld, zei geen grote verstoringen te verwachten in de productie.
Taiwan wordt vaker getroffen door tyfoons. Eerder deze maand kwamen door de storm Krathon vier mensen om.
Meer uit Buitenland
CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
29 minuten geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
5 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
13 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
13 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
15 uur geleden