Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitteraccount Geert Wilders geschorst

Twitteraccount Geert Wilders geschorst

VENLO (ANP) - Het Twitteraccount van PVV-leider Geert Wilders is geschorst. Dat bevestigt hij na berichten van de rechtse websites De Dagelijkse Standaard en NieuwNieuws en een aantal tweets daarover van meerdere PVV-Kamerleden.

Wilders laat weten dat Twitter zijn account "tijdelijk beperkt" heeft vanwege tweets die hij heeft verstuurd. Het gaat in het bijzonder om een tweet van Wilders gericht aan de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif. Daarin heeft de PVV-leider het onder andere over de vele doodsbedreigingen die hij krijgt van moslims in Pakistan.

Wilders meldt dat als hij bepaalde tweets verwijdert dat hij zijn account binnen 12 uur weer terugkrijgt. Hij is echter bij Twitter in beroep gegaan, omdat het socialemediabedrijf eerst aan Wilders meldde dat de betreffende tweet niet in strijd was met de regels, maar daar later op terugkwam. Daardoor blijft zijn account geschorst tot een uitspraak is gedaan.

Wanneer die uitspraak er komt, is niet bekend. Wilders hoopte dat het binnen twee dagen was, maar zegt dat het inmiddels al langer duurt.

De laatste tweet van Wilders was op woensdag 20 april. Twitter was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Politiek

Politie bekijkt deel onbehandelde aangiften uit 2024 opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.

5 uur geleden
Oppositie snapt snijden in infrastructuur, maar mist investeringen

DEN HAAG (ANP) - Onder oppositiepartijen klinkt begrip voor de keuzes die het kabinet heeft gemaakt om geld vrij te maken voor onderhoud van infrastructuur. Een reeks projecten om wegen, spoor en vaarwegen uit te breiden, is daardoor voorlopig stopgezet. Veel partijen willen dat er meer geld voor infrastructuur komt, zodat nieuwe projecten weer een toekomst krijgen.

6 uur geleden
Eerste statushouders kunnen van azc naar kerk

APELDOORN (ANP) - De eerste kerkgebouwen zijn ingericht voor de tijdelijke opvang van statushouders. Met Actie Onderdak kunnen de erkende vluchtelingen daar wachten tot er een huis voor hen is in diezelfde gemeente. Hun plek in het asielzoekerscentrum kan dan vrijkomen voor asielzoekers.

7 uur geleden
VVD komt terug op opmerking rekeningrijden: 'slaat ook op tol'

DEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Bart Bikkers is teruggekomen op zijn opmerkingen waarin hij steun voor rekeningrijden niet uitsloot. "Betalen naar gebruik", de ambtelijke term voor rekeningrijden, kan volgens hem ook slaan op "het betalen naar gebruik dat we al doen aan de pomp" of op tolheffing.

7 uur geleden
Nieuw steunpakket van half miljard voor Oekraïne, met luchtafweer

DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft Oekraïne nog eens een half miljard euro aan militaire steun om het de komende winter door te helpen. In het nieuwe 'winterpakket' zitten onder meer luchtverdedigingswapens en drones, zei premier Rob Jetten. Jetten kondigde het nieuwe steunpakket aan tijdens een persconferentie naast de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die op bezoek is in Den Haag.

8 uur geleden
VVD sluit steun rekeningrijden niet uit: 'geen heilige huisjes'

DEN HAAG (ANP) - De VVD sluit steun voor een kilometerheffing niet uit. "Ik denk dat we geen heilige huisjes moeten hebben", zei Tweede Kamerlid Bart Bikkers met het oog op extra geld voor investeringen in infrastructuur. "Maar ik wil wel een brede afweging kunnen maken van alle opties die er zijn." Daarvoor wacht hij plannen van het kabinet af.

9 uur geleden
Jetten betuigt medeleven aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten is "geschokt" door het dodelijke treinongeluk in Spanje van woensdagochtend. De premier heeft zijn Spaanse ambtgenoot Pedro Sánchez laten weten "dat Nederland meeleeft met Spanje op deze trieste dag", schrijft hij op X.

11 uur geleden