Twitter zakt op Wall Street nu Musk toch geen bestuurder wordt
NEW YORK (ANP) - Socialmediabedrijf Twitter stond maandag bij de opening van de aandelenbeurzen in New York bij de verliezers. Beleggers reageerden teleurgesteld op het nieuws dat Elon Musk toch geen bestuurder wordt van het bedrijf. Begin april werd bekend dat Musk, de rijkste man ter wereld en topman van Tesla, een belang van ruim 9 procent heeft genomen in Twitter.
Twitter bood hem in eerste instantie een bestuurszetel aan, maar Musk zou dat niet zien zitten. Ook de top van Twitter zei dat dit waarschijnlijk het beste is. Musk is zelf een regelmatige gebruiker van de onlineberichtendienst. Hij heeft maar liefst 81 miljoen volgers. Slechts zeven mensen hebben er meer op Twitter. Het aandeel verloor in de vroege handel 2,4 procent.
Ook Apple (min 1,4 procent) leverde aan beurswaarde in. Europese mededingingsautoriteiten zouden een extra aanklacht voorbereiden tegen het techconcern naar aanleiding van de klacht van muziekstreamingdienst Spotify. De iPhonemaker werd er door de Europese Unie eerder van beschuldigd de markt voor muziekstreaming te verstoren. Apple zou ontwikkelaars dwingen om zijn eigen in-app-betalingssysteem te gebruiken en gebruikers geen toegang te verlenen tot andere betaalopties.
Mindere dag
Sowieso was het een mindere dag voor techaandelen vanwege de stijgende rentes. Techgraadmeter Nasdaq stond kort na opening 1,3 procent lager op 13.542 punten. Ook de andere graadmeters in New York leverden in. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4464 punten. De leidende Dow-Jonesindex verloor 0,2 procent tot 34.649 punten.
Verder stond farmaceut Pfizer in de belangstelling. De maker van onder andere een coronavaccin maakte bekend dat David Denton de nieuwe financieel directeur wordt van het bedrijf. Het aandeel won 2 procent.
De olieprijzen daalden. Tegenover de impact van de oorlog in Oekraïne zorgt het rondwarende coronavirus in China, waar veel steden op slot zitten, voor een mogelijk kleinere vraag naar olie. China is de grootste importeur van olie wereldwijd. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,8 procent tot 94,46 dollar. Brentolie werd 3,6 procent goedkoper op 99,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
10 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
11 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
16 uur geleden