Twitter zakt op Wall Street nu Musk toch geen bestuurder wordt
NEW YORK (ANP) - Socialmediabedrijf Twitter stond maandag bij de opening van de aandelenbeurzen in New York bij de verliezers. Beleggers reageerden teleurgesteld op het nieuws dat Elon Musk toch geen bestuurder wordt van het bedrijf. Begin april werd bekend dat Musk, de rijkste man ter wereld en topman van Tesla, een belang van ruim 9 procent heeft genomen in Twitter.
Twitter bood hem in eerste instantie een bestuurszetel aan, maar Musk zou dat niet zien zitten. Ook de top van Twitter zei dat dit waarschijnlijk het beste is. Musk is zelf een regelmatige gebruiker van de onlineberichtendienst. Hij heeft maar liefst 81 miljoen volgers. Slechts zeven mensen hebben er meer op Twitter. Het aandeel verloor in de vroege handel 2,4 procent.
Ook Apple (min 1,4 procent) leverde aan beurswaarde in. Europese mededingingsautoriteiten zouden een extra aanklacht voorbereiden tegen het techconcern naar aanleiding van de klacht van muziekstreamingdienst Spotify. De iPhonemaker werd er door de Europese Unie eerder van beschuldigd de markt voor muziekstreaming te verstoren. Apple zou ontwikkelaars dwingen om zijn eigen in-app-betalingssysteem te gebruiken en gebruikers geen toegang te verlenen tot andere betaalopties.
Mindere dag
Sowieso was het een mindere dag voor techaandelen vanwege de stijgende rentes. Techgraadmeter Nasdaq stond kort na opening 1,3 procent lager op 13.542 punten. Ook de andere graadmeters in New York leverden in. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4464 punten. De leidende Dow-Jonesindex verloor 0,2 procent tot 34.649 punten.
Verder stond farmaceut Pfizer in de belangstelling. De maker van onder andere een coronavaccin maakte bekend dat David Denton de nieuwe financieel directeur wordt van het bedrijf. Het aandeel won 2 procent.
De olieprijzen daalden. Tegenover de impact van de oorlog in Oekraïne zorgt het rondwarende coronavirus in China, waar veel steden op slot zitten, voor een mogelijk kleinere vraag naar olie. China is de grootste importeur van olie wereldwijd. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,8 procent tot 94,46 dollar. Brentolie werd 3,6 procent goedkoper op 99,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.
9 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".
10 uur geleden