Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter zakt op Wall Street nu Musk toch geen bestuurder wordt

Twitter zakt op Wall Street nu Musk toch geen bestuurder wordt

NEW YORK (ANP) - Socialmediabedrijf Twitter stond maandag bij de opening van de aandelenbeurzen in New York bij de verliezers. Beleggers reageerden teleurgesteld op het nieuws dat Elon Musk toch geen bestuurder wordt van het bedrijf. Begin april werd bekend dat Musk, de rijkste man ter wereld en topman van Tesla, een belang van ruim 9 procent heeft genomen in Twitter.

Twitter bood hem in eerste instantie een bestuurszetel aan, maar Musk zou dat niet zien zitten. Ook de top van Twitter zei dat dit waarschijnlijk het beste is. Musk is zelf een regelmatige gebruiker van de onlineberichtendienst. Hij heeft maar liefst 81 miljoen volgers. Slechts zeven mensen hebben er meer op Twitter. Het aandeel verloor in de vroege handel 2,4 procent.

Ook Apple (min 1,4 procent) leverde aan beurswaarde in. Europese mededingingsautoriteiten zouden een extra aanklacht voorbereiden tegen het techconcern naar aanleiding van de klacht van muziekstreamingdienst Spotify. De iPhonemaker werd er door de Europese Unie eerder van beschuldigd de markt voor muziekstreaming te verstoren. Apple zou ontwikkelaars dwingen om zijn eigen in-app-betalingssysteem te gebruiken en gebruikers geen toegang te verlenen tot andere betaalopties.

Mindere dag

Sowieso was het een mindere dag voor techaandelen vanwege de stijgende rentes. Techgraadmeter Nasdaq stond kort na opening 1,3 procent lager op 13.542 punten. Ook de andere graadmeters in New York leverden in. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4464 punten. De leidende Dow-Jonesindex verloor 0,2 procent tot 34.649 punten.

Verder stond farmaceut Pfizer in de belangstelling. De maker van onder andere een coronavaccin maakte bekend dat David Denton de nieuwe financieel directeur wordt van het bedrijf. Het aandeel won 2 procent.

De olieprijzen daalden. Tegenover de impact van de oorlog in Oekraïne zorgt het rondwarende coronavirus in China, waar veel steden op slot zitten, voor een mogelijk kleinere vraag naar olie. China is de grootste importeur van olie wereldwijd. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,8 procent tot 94,46 dollar. Brentolie werd 3,6 procent goedkoper op 99,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

9 minuten geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

16 minuten geleden
Waarde bitcoin op hoogste stand in elf weken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.

51 minuten geleden
ASML wil met Europese techconcerns lobbyen voor sterkere sector

VELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.

1 uur geleden
Brussel gaat nauwer toezien op handel en voorraden brandstoffen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.

2 uur geleden
Danse Macabre helpt de Efteling aan iets meer bezoekers

KAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.

2 uur geleden
Goederenoverslag haven Rotterdam nog amper geraakt door oorlog

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam heeft in het eerste kwartaal van dit jaar nog weinig last gehad van de oorlog in het Midden-Oosten. De goederenoverslag daalde licht, met 0,7 procent tot 103 miljoen ton, maar de overslag van onder meer ruwe olie, minerale olie, lng en containers nam toe.

2 uur geleden