Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter zakt op Wall Street nu Musk toch geen bestuurder wordt

Twitter zakt op Wall Street nu Musk toch geen bestuurder wordt

NEW YORK (ANP) - Socialmediabedrijf Twitter stond maandag bij de opening van de aandelenbeurzen in New York bij de verliezers. Beleggers reageerden teleurgesteld op het nieuws dat Elon Musk toch geen bestuurder wordt van het bedrijf. Begin april werd bekend dat Musk, de rijkste man ter wereld en topman van Tesla, een belang van ruim 9 procent heeft genomen in Twitter.

Twitter bood hem in eerste instantie een bestuurszetel aan, maar Musk zou dat niet zien zitten. Ook de top van Twitter zei dat dit waarschijnlijk het beste is. Musk is zelf een regelmatige gebruiker van de onlineberichtendienst. Hij heeft maar liefst 81 miljoen volgers. Slechts zeven mensen hebben er meer op Twitter. Het aandeel verloor in de vroege handel 2,4 procent.

Ook Apple (min 1,4 procent) leverde aan beurswaarde in. Europese mededingingsautoriteiten zouden een extra aanklacht voorbereiden tegen het techconcern naar aanleiding van de klacht van muziekstreamingdienst Spotify. De iPhonemaker werd er door de Europese Unie eerder van beschuldigd de markt voor muziekstreaming te verstoren. Apple zou ontwikkelaars dwingen om zijn eigen in-app-betalingssysteem te gebruiken en gebruikers geen toegang te verlenen tot andere betaalopties.

Mindere dag

Sowieso was het een mindere dag voor techaandelen vanwege de stijgende rentes. Techgraadmeter Nasdaq stond kort na opening 1,3 procent lager op 13.542 punten. Ook de andere graadmeters in New York leverden in. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4464 punten. De leidende Dow-Jonesindex verloor 0,2 procent tot 34.649 punten.

Verder stond farmaceut Pfizer in de belangstelling. De maker van onder andere een coronavaccin maakte bekend dat David Denton de nieuwe financieel directeur wordt van het bedrijf. Het aandeel won 2 procent.

De olieprijzen daalden. Tegenover de impact van de oorlog in Oekraïne zorgt het rondwarende coronavirus in China, waar veel steden op slot zitten, voor een mogelijk kleinere vraag naar olie. China is de grootste importeur van olie wereldwijd. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,8 procent tot 94,46 dollar. Brentolie werd 3,6 procent goedkoper op 99,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

3 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

5 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

7 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

9 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

11 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

12 uur geleden