Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter waarschuwt weer voor tweet Trump

Twitter waarschuwt weer voor tweet Trump

WASHINGTON (ANP) - Twitter waarschuwt weer voor een tweet van de Amerikaanse president Trump. Het sociale medium plaatste de opmerking dat de tweet de Twitter-regels schendt. Trump zou dreigende taal uiten tegen een bepaalde groep.

In zijn berichtje dreigt Trump personen die streven naar een zogenoemde autonome zone in de Amerikaanse hoofdstad Washington. Hij kondigt aan ze met "grote kracht" te ontvangen, mochten ze het proberen. Twitter verwijdert de tweet niet, want het bedrijf vindt het in het algemeen belang dat de tweet toegankelijk blijft.

Het is niet de eerste keer dat Twitter een bericht van Trump markeert. Onlangs werd een tweet over een video met het beeldmerk van CNN en de titel Doodsbange peuter rent weg voor racistische baby, voorzien van de waarschuwing "Gemanipuleerde Media".

Toen na de dood van de zwarte arrestant George Floyd bij zijn aanhouding door een witte politieagent massaprotesten en rellen plaatsvonden en Trump met geweld tegen relschoppers dreigde, besloot Twitter een waarschuwing te plaatsen. Eerder was ook al een paar keer ingegrepen.

Meer uit Buitenland

José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

23 minuten geleden
CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

3 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

8 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

9 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

9 uur geleden
Zelensky is niet tevreden over gesprekken met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."

9 uur geleden
VS dreigen weer met vertrek uit Internationaal Energieagentschap

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.

11 uur geleden