Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter waarschuwt weer voor 'mogelijk misleidend' bericht Trump

Twitter waarschuwt weer voor 'mogelijk misleidend' bericht Trump

SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter heeft voor de tweede keer in een week tijd een waarschuwing geplaatst bij een bericht van de Amerikaanse president Donald Trump, dat volgens de beheerders van het microblogplatform "mogelijk misleidend" is. Het gaat om een tweet waarin Trump zijn ongenoegen uit over een recent besluit van het Hooggerechtshof over de verkiezingsregels in Pennsylvania.

Trump en zijn Republikeinse partijgenoten leden vorige week een nederlaag bij het Hooggerechtshof toen dat weigerde versneld uitspraak te doen in een zaak rond de extra tijd die na de verkiezingen in Pennsylvania geldt voor het meetellen van briefstemmen. Die mogen in de cruciale swing state nog tot drie dagen na verkiezingen worden meegeteld. De Republikeinen willen die extra tijd voor het stemmentellen van tafel hebben en procederen daarvoor momenteel bij het Hooggerechtshof.

"Het besluit van het Hooggerechtshof over het stemmen in Pennsylvania is HEEL gevaarlijk", schreef Trump op Twitter. "Het zal ongebreideld en ongehinderd valsspelen mogelijk maken en ons hele rechtssysteem ondermijnen." Volgens Trump werkt de uitspraak van 's lands hoogste gerechtelijke instantie ook "geweld op de straten" in de hand. "Er moet iets gedaan worden!", sloot hij af.

"Een deel van, of alle content die wordt gedeeld in deze Tweet wordt in twijfel getrokken", stelt Twitter in de mededeling bij Trumps bericht. Net als vorige week dinsdag werd er een link bijgevoegd die leidt naar een website waar wordt uitgelegd dat stemmen per post legaal en veilig is.

Meer Amerikanen dan ooit brengen bij de aankomende presidentsverkiezingen naar verwachting hun stem per brief uit vanwege de corona-epidemie. President Donald Trump en zijn Republikeinse partijgenoten beweren, in weerwil van wat experts zeggen, dat het stemmen per post verkiezingsfraude in de hand werkt. Volgens de Democraten is dat een excuus van de Republikeinen om Democratische kiezers uit te sluiten en zo de verkiezingen naar hun hand te zetten. Het stemmen per post is op die manier uitgegroeid tot een van de grote twistappels in aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen dinsdag.

Vorige week werd Trump door Twitter op de vingers getikt om een bericht waarin hij beweerde dat er "grote problemen en onregelmatigheden" waren met briefstemmen. Ook stelde de president daarin dat er op 3 november een definitief stemmentotaal zou moeten zijn. De wetgeving van de afzonderlijke staten verschilt per geval in de hoeveelheid extra tijd die wordt gegeven voor het tellen van later binnengekomen briefstemmen.

Meer uit Buitenland

Medewerker kermisattractie Oktoberfest omgekomen bij ongeluk

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.

21 minuten geleden
Britse premier Burnham zet tankvliegtuig in op verzoek Saudiërs

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Andy Burnham heeft ingestemd met een verzoek van Saudi-Arabië om een tankvliegtuig van de Britse luchtmacht in te zetten in het Midden-Oosten. Een zogenaamde Voyager, een Airbus A330-200 die gebruikt kan worden om straaljagers in de lucht van brandstof te voorzien, gaat naar het gebied. Volgens Burnham moet dit helpen stabiliteit te brengen in de bredere regio.

24 minuten geleden
Iraanse buitenlandminister aangekomen in New York voor VN

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.

4 uur geleden
Zelensky ontmoet CIA-baas Ratcliffe in Ierland

SHANNON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op een vliegveld in Ierland de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, John Ratcliffe, ontmoet. Volgens bronnen van persbureau Reuters werden de vliegtuigen van beide mannen bijgetankt terwijl zij met elkaar spraken.

4 uur geleden
Provincie Canada klaagt OpenAI aan om rol dodelijke schietpartij

VANCOUVER (ANP) - De Canadese provincie British Columbia spant in Californië een rechtszaak aan tegen het Amerikaanse OpenAI, voor de rol van het bedrijf bij een dodelijke schietpartij afgelopen februari. De schutter plande het schietincident met behulp van ChatGPT, maar ondanks waarschuwingssignalen werd de politie niet benaderd. Eerder klaagden familieleden van slachtoffers het bedrijf ook al aan.

4 uur geleden
Lokale lijsttrekker CDU stapt op na zware nederlaag verkiezingen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.

6 uur geleden
Enige nog levende aanslagpleger Parijs blijft in isoleercel

LILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.

6 uur geleden