Twitter verwijdert racistische tweets over Engelse penaltymissers
LONDEN (ANP/RTR) - Microblogdienst Twitter heeft zeker duizend tweets verwijderd van gebruikers die de zwarte Engelse voetballers Marcus Rashford (23), Jadon Sancho (21) en Bukayo Saka (19) racistisch bejegenden. Het trio was online het doelwit van de twitteraars nadat ze zondagavond penalty's hadden gemist in de strafschoppenserie met Italië in de door Engeland verloren EK-finale.
Naast het verwijderen van berichten is een onbekend aantal gebruikers permanent van het platform geweerd vanwege "afschuwelijk racistisch taalgebruik", zegt een woordvoerder van het bedrijf. De Engelse politie is een onderzoek begonnen.
Het racisme leidde tot een scherpe veroordeling door de Engelse bondscoach Gareth Southgate. "Het is onvergeeflijk dat sommige spelers zo zijn bejegend", zei de coach tijdens een persconferentie. Ook politici, sporters, leden van het Britse koningshuis en bekende Britten spraken hun steun uit voor de voetballers.
Afspiegeling van Groot-Brittannië
Het Engelse elftal heeft de afgelopen tijd lof geoogst voor zijn stellingname tegen racisme, terwijl een aantal spelers ook campagne heeft gevoerd voor andere maatschappelijke doelen. De multiraciale samenstelling van de ploeg werd geprezen als een afspiegeling van een meer divers modern Groot-Brittannië.
"Dit Engelse team verdient het om geprezen te worden als helden, niet om racistisch misbruikt te worden op sociale media. Degenen die verantwoordelijk zijn voor dit afschuwelijke misbruik moeten zich schamen," zei de Britse premier Boris Johnson op Twitter.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
6 uur geleden