Twitter verwijdert racistische tweets over Engelse penaltymissers
LONDEN (ANP/RTR) - Microblogdienst Twitter heeft zeker duizend tweets verwijderd van gebruikers die de zwarte Engelse voetballers Marcus Rashford (23), Jadon Sancho (21) en Bukayo Saka (19) racistisch bejegenden. Het trio was online het doelwit van de twitteraars nadat ze zondagavond penalty's hadden gemist in de strafschoppenserie met Italië in de door Engeland verloren EK-finale.
Naast het verwijderen van berichten is een onbekend aantal gebruikers permanent van het platform geweerd vanwege "afschuwelijk racistisch taalgebruik", zegt een woordvoerder van het bedrijf. De Engelse politie is een onderzoek begonnen.
Het racisme leidde tot een scherpe veroordeling door de Engelse bondscoach Gareth Southgate. "Het is onvergeeflijk dat sommige spelers zo zijn bejegend", zei de coach tijdens een persconferentie. Ook politici, sporters, leden van het Britse koningshuis en bekende Britten spraken hun steun uit voor de voetballers.
Afspiegeling van Groot-Brittannië
Het Engelse elftal heeft de afgelopen tijd lof geoogst voor zijn stellingname tegen racisme, terwijl een aantal spelers ook campagne heeft gevoerd voor andere maatschappelijke doelen. De multiraciale samenstelling van de ploeg werd geprezen als een afspiegeling van een meer divers modern Groot-Brittannië.
"Dit Engelse team verdient het om geprezen te worden als helden, niet om racistisch misbruikt te worden op sociale media. Degenen die verantwoordelijk zijn voor dit afschuwelijke misbruik moeten zich schamen," zei de Britse premier Boris Johnson op Twitter.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
5 uur geleden