Twitter verwijdert racistische tweets over Engelse penaltymissers
LONDEN (ANP/RTR) - Microblogdienst Twitter heeft zeker duizend tweets verwijderd van gebruikers die de zwarte Engelse voetballers Marcus Rashford (23), Jadon Sancho (21) en Bukayo Saka (19) racistisch bejegenden. Het trio was online het doelwit van de twitteraars nadat ze zondagavond penalty's hadden gemist in de strafschoppenserie met Italië in de door Engeland verloren EK-finale.
Naast het verwijderen van berichten is een onbekend aantal gebruikers permanent van het platform geweerd vanwege "afschuwelijk racistisch taalgebruik", zegt een woordvoerder van het bedrijf. De Engelse politie is een onderzoek begonnen.
Het racisme leidde tot een scherpe veroordeling door de Engelse bondscoach Gareth Southgate. "Het is onvergeeflijk dat sommige spelers zo zijn bejegend", zei de coach tijdens een persconferentie. Ook politici, sporters, leden van het Britse koningshuis en bekende Britten spraken hun steun uit voor de voetballers.
Afspiegeling van Groot-Brittannië
Het Engelse elftal heeft de afgelopen tijd lof geoogst voor zijn stellingname tegen racisme, terwijl een aantal spelers ook campagne heeft gevoerd voor andere maatschappelijke doelen. De multiraciale samenstelling van de ploeg werd geprezen als een afspiegeling van een meer divers modern Groot-Brittannië.
"Dit Engelse team verdient het om geprezen te worden als helden, niet om racistisch misbruikt te worden op sociale media. Degenen die verantwoordelijk zijn voor dit afschuwelijke misbruik moeten zich schamen," zei de Britse premier Boris Johnson op Twitter.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
48 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
15 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geleden