Twitter verwijdert racistische tweets over Engelse penaltymissers
LONDEN (ANP/RTR) - Microblogdienst Twitter heeft zeker duizend tweets verwijderd van gebruikers die de zwarte Engelse voetballers Marcus Rashford (23), Jadon Sancho (21) en Bukayo Saka (19) racistisch bejegenden. Het trio was online het doelwit van de twitteraars nadat ze zondagavond penalty's hadden gemist in de strafschoppenserie met Italië in de door Engeland verloren EK-finale.
Naast het verwijderen van berichten is een onbekend aantal gebruikers permanent van het platform geweerd vanwege "afschuwelijk racistisch taalgebruik", zegt een woordvoerder van het bedrijf. De Engelse politie is een onderzoek begonnen.
Het racisme leidde tot een scherpe veroordeling door de Engelse bondscoach Gareth Southgate. "Het is onvergeeflijk dat sommige spelers zo zijn bejegend", zei de coach tijdens een persconferentie. Ook politici, sporters, leden van het Britse koningshuis en bekende Britten spraken hun steun uit voor de voetballers.
Afspiegeling van Groot-Brittannië
Het Engelse elftal heeft de afgelopen tijd lof geoogst voor zijn stellingname tegen racisme, terwijl een aantal spelers ook campagne heeft gevoerd voor andere maatschappelijke doelen. De multiraciale samenstelling van de ploeg werd geprezen als een afspiegeling van een meer divers modern Groot-Brittannië.
"Dit Engelse team verdient het om geprezen te worden als helden, niet om racistisch misbruikt te worden op sociale media. Degenen die verantwoordelijk zijn voor dit afschuwelijke misbruik moeten zich schamen," zei de Britse premier Boris Johnson op Twitter.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
4 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
1 dag geleden