Twitter verliest, maar techaandelen verder wel erg in trek
NEW YORK (ANP) - Twitter was vrijdag een grote verliezer op de Amerikaanse aandelenbeurzen, maar techaandelen waren over de gehele linie wel behoorlijk in trek. De koersval van Twitter van bijna 10 procent kwam doordat Tesla-topman Elon Musk via het gelijknamige socialmediaplatform liet weten de overname van Twitter "tijdelijk" op pauze te zetten. Dat andere aandelen juist fors in waarde stegen was omdat de rentevrees bij beleggers enigszins afnam.
Musk heeft al een akkoord bereikt met het bestuur van Twitter om het bedrijf voor 44 miljard dollar (ruim 42 miljard euro) te kopen en van de beurs te halen. Dat hij nu opeens een pauze inlast is omdat hij meer duidelijkheid wil over het aantal spamaccounts bij de berichtendienst. Later stelde de miljardair wel dat hij nog altijd "gecommitteerd" is aan de overnamedeal, maar dat kon niet verhinderen dat beleggers zijn gaan twijfelen of alles nog wel doorgaat.
Afgezien van dit nieuws leek de markt vrijdag vooral te bewegen op eerdere opmerkingen van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij heeft aangegeven dat de Amerikaanse centrale bank komende tijd geen hele grote rentestappen voor ogen heeft. Dat is een geruststelling voor beleggers. Als de rente snel omhoog gaat is dat namelijk slecht voor de waardering van aandelen. Dat komt omdat het dan relatief aantrekkelijker wordt om te beleggen in obligaties.
Techaandelen
Vooral techaandelen zijn gevoelig voor renteverhogingen omdat ze relatief duur zijn. Vandaar dat bij deze fondsen door de opluchting juist stevige koerswinsten werden neergezet. Grote techbedrijven als Microsoft en Apple wonnen tot meer dan 3 procent aan waarde. Tesla, waar Musk de baas is, klom zelfs bijna 6 procent. Beleggers leken daar juist opgelucht dat de topman van de autofabrikant mogelijk afziet van de overname van Twitter. Persbureau Reuters meldde verder dat het plan van Tesla om ook elektrische auto's in India te gaan verkopen voorlopig van de baan is. Tesla probeerde lagere importtarieven in het land te bedingen, maar dat zou niet zijn gelukt.
Techbeurs Nasdaq ging 3,8 procent hoger het weekend in op 11.805,00 punten. De Dow-Jonesindex sloot 1,5 procent in de plus op 32.196,66 punten en de brede S&P 500 won 2,4 procent tot 4023,89 punten. De olieprijzen zaten verder stevig in de lift. Een vat Amerikaanse olie steeg ruim 4 procent in prijs tot 110,48 dollar. Brentolie kostte bijna 4 procent meer op 111,57 dollar per vat. De euro was 1,0403 dollar waard, tegen 1,0410 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
10 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
11 uur geleden