Twitter trekt kwart meer gebruikers door coronacrisis
SAN FRANCISCO (ANP) - Socialmediabedrijf Twitter heeft nog nooit zoveel extra gebruikers getrokken als in het eerste kwartaal van dit jaar. Het aantal dagelijks actieve gebruikers ging op jaarbasis met 24 procent omhoog naar 166 miljoen nu mensen van alles willen weten en delen over onder meer de coronacrisis.
De coronapandemie was niet de enige reden voor de hoger dan gemiddelde gebruikersaanwas. Ook gewone seizoensinvloeden en aanpassingen aan de apps en de site speelden volgens Twitter mee. De groei was op veel plaatsen te merken. In de tien belangrijkste markten groeide het aantal gebruikers met minimaal 10 procent.
De omzet van Twitter bedroeg 808 miljoen dollar. Daarvan was 682 miljoen euro afkomstig uit reclame. Vanaf maart daalden de reclame-inkomsten in het grootste gedeelte van de wereld toen bedrijven sneden in hun uitgaven, met name in de Verenigde Staten. Onder de streep resteerde een verlies van 8 miljoen dollar.
Door de onzekerheid over de gevolgen van de coronacrisis geeft Twitter geen verwachting voor het tweede kwartaal. De prognose voor heel 2020 had het bedrijf al eerder ingetrokken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
5 uur geleden