Twitter trekt kwart meer gebruikers door coronacrisis
SAN FRANCISCO (ANP) - Socialmediabedrijf Twitter heeft nog nooit zoveel extra gebruikers getrokken als in het eerste kwartaal van dit jaar. Het aantal dagelijks actieve gebruikers ging op jaarbasis met 24 procent omhoog naar 166 miljoen nu mensen van alles willen weten en delen over onder meer de coronacrisis.
De coronapandemie was niet de enige reden voor de hoger dan gemiddelde gebruikersaanwas. Ook gewone seizoensinvloeden en aanpassingen aan de apps en de site speelden volgens Twitter mee. De groei was op veel plaatsen te merken. In de tien belangrijkste markten groeide het aantal gebruikers met minimaal 10 procent.
De omzet van Twitter bedroeg 808 miljoen dollar. Daarvan was 682 miljoen euro afkomstig uit reclame. Vanaf maart daalden de reclame-inkomsten in het grootste gedeelte van de wereld toen bedrijven sneden in hun uitgaven, met name in de Verenigde Staten. Onder de streep resteerde een verlies van 8 miljoen dollar.
Door de onzekerheid over de gevolgen van de coronacrisis geeft Twitter geen verwachting voor het tweede kwartaal. De prognose voor heel 2020 had het bedrijf al eerder ingetrokken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
2 uur geleden