Twitter trekt kwart meer gebruikers door coronacrisis
SAN FRANCISCO (ANP) - Socialmediabedrijf Twitter heeft nog nooit zoveel extra gebruikers getrokken als in het eerste kwartaal van dit jaar. Het aantal dagelijks actieve gebruikers ging op jaarbasis met 24 procent omhoog naar 166 miljoen nu mensen van alles willen weten en delen over onder meer de coronacrisis.
De coronapandemie was niet de enige reden voor de hoger dan gemiddelde gebruikersaanwas. Ook gewone seizoensinvloeden en aanpassingen aan de apps en de site speelden volgens Twitter mee. De groei was op veel plaatsen te merken. In de tien belangrijkste markten groeide het aantal gebruikers met minimaal 10 procent.
De omzet van Twitter bedroeg 808 miljoen dollar. Daarvan was 682 miljoen euro afkomstig uit reclame. Vanaf maart daalden de reclame-inkomsten in het grootste gedeelte van de wereld toen bedrijven sneden in hun uitgaven, met name in de Verenigde Staten. Onder de streep resteerde een verlies van 8 miljoen dollar.
Door de onzekerheid over de gevolgen van de coronacrisis geeft Twitter geen verwachting voor het tweede kwartaal. De prognose voor heel 2020 had het bedrijf al eerder ingetrokken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
8 uur geleden