Twitter-topman veilt eerste tweet
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter-topman Jack Dorsey heeft zijn eerste tweet, tegelijkertijd het eerste bericht dat ooit op het platform verscheen, te koop gezet. Dorseys boodschap 'just setting up my twttr' wordt geveild als een digitaal object. De markt voor dergelijke zaken, die NFT's worden genoemd, is de laatste maanden enorm gegroeid.
NFT staat voor non-fungible token, een voorwerp dat niet uitwisselbaar is voor iets anders zoals een goudstaaf of een aandeel dat bijvoorbeeld wel is. De digitale objecten worden bijvoorbeeld via de blockchain voorzien van een handtekening waarmee de echtheid kan worden gewaarborgd. Onlangs werd een 10 seconden lang filmpje van kunstenaar Beeple voor 6,6 miljoen dollar verkocht. Behalve digitale kunst en tweets, worden bijvoorbeeld ook stukken land in digitale werelden voor veel geld verkocht.
Zo hard gaat het nog niet met de tweet van Dorsey. Het hoogste bod daarop was zaterdag rond het middaguur 500.000 dollar. Daarmee is het wel een van de duurste tweets die aangeboden wordt op de site Valuables by Cent die zicht specialiseert in het veilen van berichten. De website vergelijkt tweets met bijvoorbeeld honkbalplaatjes. Door de metadata van het bericht, de tijd, gebruiker en eventueel plaats waarvandaan het bericht werd gestuurd, is het duidelijk dat er maar één van is.
De koper van Dorsey's tweet krijgt een digitaal certificaat voorzien van een versleutelde handtekening en de metadata van het bericht. Dat blijft ook gewoon zichtbaar op Twitter.
Opvallend is een tweet van Twitters mede-oprichter Biz Stone met dezelfde tekst als die van Dorsey veel minder waard. Dat bericht, dat een minuut later werd verstuurd in maart 2006, heeft een hoogste bod van 4,10 dollar. Op de site staan verder tweets van onder anderen Elon Musk en Barack Obama te koop. Ook de persoon die 500.000 dollar bood op Dorsey's tweet en daar weer een bericht over plaatste op Twitter, probeert daar geld mee te verdienen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.
50 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse regering gaat AI-brillen op bepaalde locaties tijdelijk verbieden. Volgens Torgeir Micaelsen, minister van Digitalisering en Openbaar Bestuur, geeft het tijdelijke verbod de tijd om grondig onderzoek te doen en een "weloverwogen debat te voeren dat de basis kan leggen voor duurzame en mogelijk permanente regelgeving".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. Verfproducent AkzoNobel stond bij de stijgers na de bekendmaking van de verkoop van zijn divisie voor decoratieve verven in Zuidoost-Azië en Australië ter waarde van 1,2 miljard euro aan het Japanse Nippon Paint.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar naar een record gestegen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC werden sinds begin dit jaar 20.035 nieuwe motorfietsen geregistreerd. Dat is ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het om 17.375 motorfietsen ging.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in het tweede kwartaal van dit jaar met ruim een tiende gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Het is het vierde kwartaal op rij dat minder nieuwbouwwoningen zijn verkocht. Het aantal verkochte bestaande woningen nam wel licht toe. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De totale studieschuld van Nederlandse studenten en oud-studenten is voor het eerst gedaald. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Begin 2026 bedroeg de totale studieschuld 28 miljard euro, een daling van 0,8 miljard euro vergeleken met het jaar ervoor.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren moeten bij hun schoolboeken nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM), die onderzoek deed naar de niet goed werkende markt, vindt deze koppelverkoop een "maatschappelijk ongewenste verkoopstrategie" en roept uitgevers op hiermee te stoppen. Ook zijn de boeken nog te vaak wegwerpexemplaren. Het aanbod van herbruikbare leerboeken is volgens de ACM de laatste jaren gedaald naar "bijna nul".
5 uur geleden