Twitter-topman veilt eerste tweet
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter-topman Jack Dorsey heeft zijn eerste tweet, tegelijkertijd het eerste bericht dat ooit op het platform verscheen, te koop gezet. Dorseys boodschap 'just setting up my twttr' wordt geveild als een digitaal object. De markt voor dergelijke zaken, die NFT's worden genoemd, is de laatste maanden enorm gegroeid.
NFT staat voor non-fungible token, een voorwerp dat niet uitwisselbaar is voor iets anders zoals een goudstaaf of een aandeel dat bijvoorbeeld wel is. De digitale objecten worden bijvoorbeeld via de blockchain voorzien van een handtekening waarmee de echtheid kan worden gewaarborgd. Onlangs werd een 10 seconden lang filmpje van kunstenaar Beeple voor 6,6 miljoen dollar verkocht. Behalve digitale kunst en tweets, worden bijvoorbeeld ook stukken land in digitale werelden voor veel geld verkocht.
Zo hard gaat het nog niet met de tweet van Dorsey. Het hoogste bod daarop was zaterdag rond het middaguur 500.000 dollar. Daarmee is het wel een van de duurste tweets die aangeboden wordt op de site Valuables by Cent die zicht specialiseert in het veilen van berichten. De website vergelijkt tweets met bijvoorbeeld honkbalplaatjes. Door de metadata van het bericht, de tijd, gebruiker en eventueel plaats waarvandaan het bericht werd gestuurd, is het duidelijk dat er maar één van is.
De koper van Dorsey's tweet krijgt een digitaal certificaat voorzien van een versleutelde handtekening en de metadata van het bericht. Dat blijft ook gewoon zichtbaar op Twitter.
Opvallend is een tweet van Twitters mede-oprichter Biz Stone met dezelfde tekst als die van Dorsey veel minder waard. Dat bericht, dat een minuut later werd verstuurd in maart 2006, heeft een hoogste bod van 4,10 dollar. Op de site staan verder tweets van onder anderen Elon Musk en Barack Obama te koop. Ook de persoon die 500.000 dollar bood op Dorsey's tweet en daar weer een bericht over plaatste op Twitter, probeert daar geld mee te verdienen.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KPMG staat niet meer onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vanwege fraude met examentoetsen. Dit meldt het advies- en accountantsbureau bij de publicatie van zijn jaarverslag.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tientallen beroepsgroepen krijgen de komende jaren te maken met een nog grotere krapte op de arbeidsmarkt. Uitkeringsinstantie UWV meldt na onderzoek dat de arbeidsmarkt voor 32 beroepsgroepen al krap of zeer krap is en verwacht dat dit toeneemt tot 2030. Dit geldt vooral voor technische en transportberoepen.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de deur geopend naar cryptodiensten. Een Duitse dochteronderneming heeft een Europese vergunning gekregen voor het aanbieden van diensten voor het bewaren van en betalen met cryptomunten zoals bitcoin en ethereum.
48 minuten geledenEDE (ANP) - Nederlanders hebben in het afgelopen kwartaal online iets minder geld uitgegeven dan een jaar geleden. In het derde kwartaal hebben consumenten 7,7 miljard euro aan onlineuitgaven gedaan, meldt Thuiswinkel.org na onderzoek. Dat is 2 procent minder dan in het derde kwartaal van 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in november voor de derde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september en oktober zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.
10 uur geleden