Twitter-topman: niet blij of trots om Trump-ban, wel goed besluit
SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter-topman Jack Dorsey zegt op zijn eigen account dat hij er niet "blij of trots" om is dat het account van scheidend Amerikaans president Donald Trump is opgeschort, maar dat hij wel achter de beslissing staat. Het besluit, dat door Twitter is genomen naar aanleiding van de bestorming van het Capitool door opgehitste Trump-aanhangers vorige week woensdag, was volgens Dorsey nodig om veiligheidsredenen.
"Na bestudering van de tweets van @realDonaldTrump en de context ervan hebben we het account permanent geblokkeerd vanwege het risico op het aanzetten tot geweld," schreef Twitter zaterdag in een korte toelichting op het besluit.
"Ik ben niet blij of trots om het moeten verbannen van @realDonaldTrump van Twitter, of hoe we daar zijn geraakt", verdedigt Dorsey de beslissing woensdag op zijn eigen microblogpagina. "Na een duidelijke waarschuwing dat we deze actie zouden ondernemen, namen we deze beslissing met de beste informatie die we hadden, gebaseerd op de fysieke veiligheid op en buiten Twitter", aldus de topman van het sociale medium.
"Was dit correct?", vraagt hij daarop nog aan gebruikers. Dorsey zelf vindt dat zijn bedrijf met het in de ban doen van Trump de juiste beslissing heeft genomen maar erkent dat er mogelijk wel een "gevaarlijke" precedentwerking van uitgaat.
Donderdag zette Twitter het privé-account van Trump, dat 88 miljoen volgers heeft, al een half etmaal op zwart. Het bedrijf wilde dat de president drie tweets van vorige week woensdag zou verwijderen. Na verwijdering mocht hij voor straf 12 uur lang niets tweeten.
Twitter plaatste sinds de verkiezingen in november waarschuwingen bij berichten van de president waarin hij onjuistheden, zoals over de uitslag van de verkiezingen verspreidde. De berichtensite waarschuwde dat informatie in die tweets "mogelijk misleidend" of "in twijfel getrokken" is.
Meerdere sociale media, waaronder ook Facebook, hebben Trump in de ban gedaan sinds de bestorming van het Capitool, waarbij vijf doden vielen. Woensdag maakte ook Snapchat bekend dat het Trumps account permanent gaat afsluiten. Behalve de veiligheidsredenen noemde Snapchat daarbij ook "het verspreiden van desinformatie, haatzaaien en aanzetten tot geweld" als redenen voor de ban.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
3 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
4 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
4 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
4 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
5 uur geleden