Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter test het bewerken van tweets

Twitter test het bewerken van tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter is begonnen met het testen van een bewerkfunctie voor tweets. Tot nu toe was het niet mogelijk om berichten op het sociale medium aan te passen nadat ze waren geplaatst. Tikfouten of ongelukkige formuleringen kunnen dankzij de functie binnen een half uur na publicatie van een tweet aangepast worden, zo schrijft het techbedrijf op zijn eigen blog.

Vooralsnog mag alleen een beperkte groep twitteraars de functie gebruiken. Deze test moet uitwijzen of er problemen zijn met de bewerkingsfunctie en kan ook andere feedback opleveren. Later deze maand kunnen gebruikers van het betaalde abonnement Twitter Blue hun berichten aanpassen na publicatie.

Aangepaste berichten op Twitter zullen herkenbaar zijn. Onder deze tweets staat op welk tijdstip ze voor het laatst zijn aangepast.

Discussie

Zowel intern als buiten Twitter discussiëren voor- en tegenstanders al jaren over de mogelijkheid om tweets achteraf aan te passen. Voormalig topman Jack Dorsey noemde het in 2020 nog erg onwaarschijnlijk dat een dergelijke functie er ooit zou komen. Tesla-baas Elon Musk, die Twitter wilde kopen maar later een overnamedeal afblies, peilde onder de grote schare volgers van zijn Twitter-account of er animo was voor het bewerken van gepubliceerde tweets. Een grote meerderheid was voorstander.

Naderhand verklaarde Twitter al langer aan een functie voor het redigeren van Twitterberichten te werken. Dat zou al zijn begonnen voor de poll van Musk.

In reacties op de tweet waarin Twitter de tests met de bewerkfunctie aankondigt hebben tegenstanders de overhand. "Het was leuk zolang het duurde. Twitter was speciaal omdat het onveranderlijk was", schrijft de Amerikaanse ondernemer Andre Jean-Pierre. Andere mensen waarschuwen voor het gevaar dat ogenschijnlijk onschuldige berichten die massaal gedeeld of geliket worden naderhand een beledigende of kwetsende boodschap kunnen krijgen.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

7 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

7 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

7 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

8 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

10 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

10 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

11 uur geleden