Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter straalt op Wall Street

Twitter straalt op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Twitter was woensdag een duidelijke stijger op Wall Street. Het socialemediabedrijf werd door beleggers beloond voor zijn handelsupdate. Daaruit kwam naar voren dat Twitter in coronajaar 2020 flink aan klantenbinding heeft gedaan met een stevige toename van het aantal gebruikers. Tegenover de koerssprong van Twitter stonden verliezen van grote techbedrijven als Apple, Tesla en Amazon.

Twitter ging de handel uit met een winst van dik 13 procent. Apple en Amazon verloren tot 0,6 procent. Tesla speelde dik 5 procent kwijt. Die verliezen drukten op de graadmeters. De leidende Dow-Jonesindex wist nog net een winst vast te houden en sloot 0,2 procent hoger op 31.437,80 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie tot 3909,88 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,3 procent tot 13.972,53 punten.

Beleggers verwerkten ook opmerkingen van Jerome Powell. Volgens het hoofd van de Federal Reserve is de Amerikaanse banenmarkt nog ver verwijderd van een volledig herstel van de crisis. Hij wees erop dat de werkgelegenheid in de VS vorige maand 10 miljoen banen onder het niveau van een jaar eerder lag. Om banen te creëren en te behouden is volgens hem meer monetaire ondersteuning nodig. Verder was de blik gericht op de impeachmentprocedure tegen oud-president Donald Trump.

Coca-Cola

Ook ging de aandacht ook uit naar Coca-Cola dat een eerder winstje kwijtspeelde en 0,2 procent verloor. Uit de resultaten van het bedrijf kwam naar voren dat er vanwege de coronacrisis minder frisdrank was verkocht. Onder andere de sluiting van de horeca en het afgelasten en schrappen van evenementen pakten voor het bedrijf negatief uit.

Ook General Motors (min 2,1 procent) gaf een kijkje in de boeken. De automaker verwacht dat het chiptekort, waar de autosector in zijn geheel mee kampt, negatief zal doorwerken op de resultaten. GM rekent op een operationele winst die door de chipproblematiek 1,5 miljard tot 2 miljard dollar lager zal uitvallen. Door het onderdelentekort liggen fabrieken noodgedwongen stil. Ook van branchegenoot Ford (min 1,4 procent) is bekend dat het met tekorten kampt.

Mattel

Speelgoedmaker Mattel deed in de afgelopen periode, met ook de feestdagen, goede zaken met de verkoop van bijvoorbeeld Barbie-poppen en Hot Wheels-autootjes. Het aandeel verloor evenwel dik 2 procent.

De euro was 1,2125 dollar waard, tegen 1,2130 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 58,65 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 61,26 dollar.

Meer uit Financieel

Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

7 minuten geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

37 minuten geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

2 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

3 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

4 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

4 uur geleden