Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter stijgt op beurs door hoop overnamedeal met Elon Musk

Twitter stijgt op beurs door hoop overnamedeal met Elon Musk

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Twitter ging maandag vooruit op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op berichten dat de overname van het socialemediabedrijf door Tesla-baas Elon Musk bijna rond zou zijn. De stemming op Wall Street bleef verder negatief na de zware verliezen van vorige week. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank de rente met grote stappen zal verhogen om de inflatie aan te pakken, houdt de markten al weken in de greep.

Ook de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne en de lockdowns in China, waar het coronavirus stevig rondwaart, zorgen voor terughoudendheid. Daarnaast maken beleggers zich op voor een zeer drukke week met kwartaalresultaten van grote bedrijven als Apple, Google-moeder Alphabet, Microsoft, Amazon en Facebook-moederconcern Meta.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent lager op 33.642 punten. De hoofdindex zakte vrijdag 2,8 procent en kende daarmee de slechtste dag sinds oktober 2020. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4245 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in op 12.806 punten.

Olieprijzen

Twitter klom bijna 4 procent. Volgens persbureau Bloomberg bevinden de overnamegesprekken met Musk zich in de laatste fase. De Tesla-topman kocht zich eerder dit jaar in bij Twitter en bracht later een bod van 43 miljard dollar uit op het platform. Musk wil het bedrijf laten groeien en er naar eigen zeggen een soort bastion voor de vrijheid van meningsuiting van maken.

Coca-Cola won dik 2 procent na publicatie van de resultaten. De frisdrankfabrikant zag de verkopen in het eerste kwartaal stijgen ondanks dat het concern zijn prijzen moest verhogen. Het bedrijf bleef in de eerste maanden van het jaar profiteren van de versoepelingen van de lockdownmaatregelen in grote delen van de wereld en boekte meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht. Ook handhaafde het concern de verwachtingen voor dit jaar.

De olieprijzen gingen opnieuw omlaag door de vrees dat de vraag naar olie zal afnemen wegens de coronalockdowns in China. Dat land is de grootste importeur van olie ter wereld. Een vat Amerikaanse olie kostte bijna 6 procent minder op 96,03 dollar. Brentolie werd ook bijna 6 procent goedkoper op 100,35 dollar per vat. Vorige week zakten de olieprijzen al bijna 5 procent. De euro was 1,0726 dollar waard, tegen 1,0785 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

3 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

14 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

14 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

14 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

15 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

18 uur geleden