Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter stijgt op beurs door hoop overnamedeal met Elon Musk

Twitter stijgt op beurs door hoop overnamedeal met Elon Musk

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Twitter ging maandag vooruit op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op berichten dat de overname van het socialemediabedrijf door Tesla-baas Elon Musk bijna rond zou zijn. De stemming op Wall Street bleef verder negatief na de zware verliezen van vorige week. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank de rente met grote stappen zal verhogen om de inflatie aan te pakken, houdt de markten al weken in de greep.

Ook de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne en de lockdowns in China, waar het coronavirus stevig rondwaart, zorgen voor terughoudendheid. Daarnaast maken beleggers zich op voor een zeer drukke week met kwartaalresultaten van grote bedrijven als Apple, Google-moeder Alphabet, Microsoft, Amazon en Facebook-moederconcern Meta.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent lager op 33.642 punten. De hoofdindex zakte vrijdag 2,8 procent en kende daarmee de slechtste dag sinds oktober 2020. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4245 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in op 12.806 punten.

Olieprijzen

Twitter klom bijna 4 procent. Volgens persbureau Bloomberg bevinden de overnamegesprekken met Musk zich in de laatste fase. De Tesla-topman kocht zich eerder dit jaar in bij Twitter en bracht later een bod van 43 miljard dollar uit op het platform. Musk wil het bedrijf laten groeien en er naar eigen zeggen een soort bastion voor de vrijheid van meningsuiting van maken.

Coca-Cola won dik 2 procent na publicatie van de resultaten. De frisdrankfabrikant zag de verkopen in het eerste kwartaal stijgen ondanks dat het concern zijn prijzen moest verhogen. Het bedrijf bleef in de eerste maanden van het jaar profiteren van de versoepelingen van de lockdownmaatregelen in grote delen van de wereld en boekte meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht. Ook handhaafde het concern de verwachtingen voor dit jaar.

De olieprijzen gingen opnieuw omlaag door de vrees dat de vraag naar olie zal afnemen wegens de coronalockdowns in China. Dat land is de grootste importeur van olie ter wereld. Een vat Amerikaanse olie kostte bijna 6 procent minder op 96,03 dollar. Brentolie werd ook bijna 6 procent goedkoper op 100,35 dollar per vat. Vorige week zakten de olieprijzen al bijna 5 procent. De euro was 1,0726 dollar waard, tegen 1,0785 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

4 minuten geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

8 minuten geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

2 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

2 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

4 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

6 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

7 uur geleden