Twitter staat publicatie van gearchiveerde tweets Trump niet toe
SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter staat niet toe dat het Amerikaanse Nationaal Archief de gearchiveerde tweets van oud-president Donald Trump opnieuw op het microblogplatform publiceert, meldt nieuwssite Politico. Trump heeft sinds de bestorming van het Capitool door zijn aanhangers in januari een Twitter-verbod en zijn pagina is sindsdien offline gehaald.
Twitter maakte woensdag bekend tegenover Politico dat het herpublicatie van Trumps tweets, inclusief de berichten die hem de ban opleverden, niet zal toestaan. Het besluit volgde op het nieuws dat het Nationaal Archief van de Verenigde Staten werkt aan een officieel online archief van alle berichten die Trump als president via Twitter de wereld inzond. Het Nationaal Archief verzamelt al langere tijd persoonlijke en professionele tweets van andere leden van de regering-Trump.
Het besluit van Twitter zal naar alle waarschijnlijkheid verdere olie op het vuur gooien wat betreft het debat in Washington over de macht van techbedrijven in het publieke debat. Met name de Republikeinen klagen al geruime tijd dat de bedrijven uit Silicon Valley vooral conservatieven de mond snoeren.
Een woordvoerder van het Nationaal Archief zei eerder dat "gezocht wordt naar de beste manier" om de tweets van het account @realDonaldTrump voor het nageslacht te bewaren. De Nationaal Archief wil aan Twitter overlaten of de berichten ook weer op dat sociale medium te zien zullen zijn. Een woordvoerder van Twitter zei dat het bedrijf samenwerkt met het Nationaal Archief om de tweets te archiveren "zoals standaardpraktijk is bij een overgang naar een nieuwe regering".
Meer uit Buitenland
VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verhoogt het dreigingsniveau van 'substantieel' naar 'ernstig', het op één na hoogste niveau. Dit gebeurt naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green op woensdag. Daarbij werden twee Joodse mannen neergestoken. Donderdag bleek dat de verdachte, die na interventie van een Joodse burgerwacht en de Britse politie kon worden ingerekend, eerder bekend was bij een terrorismepreventieprogramma.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla hebben op de laatste dag van hun staatsbezoek aan de VS afscheid genomen van president Donald Trump en first lady Melania Trump. Bij het vertrek prees Trump de Britse vorst nogmaals. "Wat mij betreft is hij de beste koning die er is", aldus de president, terwijl de echtparen poseerden voor foto's voordat ze het Witte Huis binnengingen.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - Het gevangenschap van de afgezette leider van Myanmar Aung San Suu Kyi (80) wordt versoepeld. De nieuwe president Min Aung Hlaing meldt in een verklaring dat hij haar straf heeft omgezet naar huisarrest.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.
2 uur geleden