Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter schorst account Kanye 'Ye' West na posten foto hakenkruis

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het Twitteraccount van Kanye 'Ye' West is geschorst. Dat meldt Elon Musk, de eigenaar van het sociale medium. Volgens Musk heeft West "opnieuw de regels met betrekking tot het aanzetten tot geweld geschonden". Volgens Amerikaanse media had West een afbeelding van een hakenkruis ofwel swastika geplaatst.

De schorsing komt een dag nadat de rapper aanschoof bij het extreemrechtse platform Infowars, waar hij Adolf Hitler en de nazi's prees. Ook deed hij in de show van complotdenker Alex Jones diverse antisemitische uitspraken.

Hoelang de schorsing van kracht blijft is niet duidelijk, maar schorsingen op Twitter gelden volgens de website van het bedrijf voor 12 uur tot 7 dagen, afhankelijk van de ernst van de overtreding.

Ernstige zenuwinzinking

Sinds Ye in oktober na twee jaar afwezigheid weer terugkeerde naar Twitter, is zijn account meerdere keren geblokkeerd of geschorst vanwege antisemitische of racistische opmerkingen. Bij zijn eerste terugkeer op Twitter twee maanden geleden werd de rapper nog enthousiast onthaald door Musk. "Welkom terug op Twitter, mijn vriend", schreef de miljardair destijds.

Wat de precieze reden voor de schorsing is, maakt Musk niet duidelijk, maar na het optreden bij Infowars schreef de Amerikaanse entertainmentsite TMZ dat West duidelijk "een ernstige zenuwinzinking" had. In de uitzending zei West onder meer dat "Hitler goede dingen heeft gedaan". Ook stelde hij dat 'we' moeten stoppen met "het beledigen van de nazi's". Op een ander moment zei de rapper duidelijk: "Ik hou van Hitler." Ook maakte West antisemitische grapjes over de voormalige Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

Antisemitische tweets

West ligt de laatste tijd al onder vuur vanwege verschillende antisemitische tweets. Dat kostte hem onder meer een miljoenensamenwerking met Adidas. Eerder stopten onder meer modehuis Balenciaga en het Amerikaanse agentschap Creative Artists Agency al hun samenwerking met de artiest.

Meer uit Buitenland

Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

41 minuten geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

1 uur geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

1 uur geleden
Media: Duitsland boekt weer recordaantal naturalisaties

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.

3 uur geleden
Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

6 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

7 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

11 uur geleden