Twitter scherpt in aanloop naar verkiezingen VS beleid aan
SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Twitter gaat harder optreden tegen berichten die zijn bedoeld om het vertrouwen in de Amerikaanse verkiezingen te ondermijnen. De berichtendienst gaat vanaf volgende week dergelijke misleidende of onjuiste informatie verwijderen of voorzien van een waarschuwing.
Twitter gaat bijvoorbeeld berichten aanpakken met onbewezen theorieën over verkiezingsfraude of misleidende informatie over de uitslagen. Ook kan worden ingegrepen als de verkiezingsoverwinning voortijdig wordt opgeëist of als wordt opgeroepen tot "onwettig gedrag om een vreedzame machtsoverdracht te verhinderen".
In de Verenigde Staten worden over minder dan twee maanden verkiezingen gehouden. Dan wordt vanwege de coronacrisis waarschijnlijk op grote schaal per post gestemd. President Donald Trump waarschuwt regelmatig dat briefstemmen enorm fraudegevoelig is, hoewel verkiezingsfraude volgens experts nauwelijks voorkomt in zijn land. Tegenstanders van de president vrezen volgens Amerikaanse media ook dat hij voortijdig zal proberen de overwinning op te eisen.
Meer uit Buitenland
ANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.
22 minuten geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
9 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
11 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
12 uur geleden