
Twitter schermt boodschap Trump weer af, Witte Huis reageert boos
WASHINGTON (ANP) - Twitter heeft een bericht van de Amerikaanse president Donald Trump voor de tweede keer afgeschermd. Gebruikers van de berichtendienst kunnen de tweet over de rellen in Minneapolis nog wel bekijken, maar krijgen eerst de mededeling te zien dat het bericht strijdig is met de regels die het verheerlijken van geweld verbieden.
Trump had gewaarschuwd dat hard kan worden opgetreden tijdens de onlusten, die volgden op de dood van een zwarte arrestant. "Als het plunderen begint, begint ook het schieten", schreef de president. Hij deed dat aanvankelijk op zijn eigen Twitteraccount, die door ruim 80 miljoen gebruikers wordt gevolgd. Twitter plaatste een waarschuwing bij het bericht.
De boodschap van Trump verscheen vervolgens op de officiële Twitterpagina van het Witte Huis. Twitter reageerde door ook die tweet af te schermen. Het Witte Huis reageerde woest: "Deze tweet was strijdig met de regels over het verheerlijken van geweld, maar Twitter heeft wel besloten dat het zijn platform laat misbruiken door terroristen, dictators en buitenlandse propagandisten."
Trump vindt dat Twitter het heeft voorzien op Republikeinen, conservatieven en hemzelf. Hij ondertekende donderdag een decreet waarmee hij sociale media aansprakelijk wil maken voor de inhoud van berichten op hun sites.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CBS News zegt dat de Verenigde Staten deals hebben gesloten met Oeganda en Honduras over de opvang van gedeporteerde migranten. Beide landen zouden bereid zijn om mensen te ontvangen die door de VS worden uitgezet en niet hun eigen burgers zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de musea in het land minder negatief zijn over de geschiedenis van de Verenigde Staten. Hij schrijft op Truth Social dat hij na zijn strijd met de universiteiten nu de pijlen richt op musea, zodat die minder links en 'woke' worden.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Verenigde Staten willen het gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky organiseren in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, schrijft nieuwssite Politico op basis van twee bronnen. Het Witte Huis heeft die informatie nog niet bevestigd en stelt dat er wordt gewerkt aan een geschikte locatie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister en de nationale veiligheidsadviseurs van een aantal belangrijke Europese landen gaan met Oekraïne veiligheidsgaranties voor dat land uitwerken. Ze hebben een commissie gevormd die misschien al eind deze week iets af heeft, zeggen bronnen van nieuwssite Axios.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het volgende Europese sanctiepakket tegen Rusland zou volgende maand moeten klaarliggen. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas, die op X schreef dat de EU druk blijft uitoefenen op de Russische oorlogseconomie.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een boze brief gestuurd aan de Franse president Emmanuel Macron over zijn beslissing de Palestijnse staat te erkennen. Hij schrijft dat Macron daarmee "olie op het antisemitische vuur" heeft gegooid.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi gaat voor het eerst in jaren weer naar China. Hij bezoekt daar eind augustus een top van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SCO), maakte zijn nationale veiligheidsadviseur Ajit Doval bekend. Doval sprak over "nieuwe energie" in de diplomatieke betrekkingen met China.
6 uur geleden