Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter onderuit op Wall Street na pauze overnamedeal Musk

Twitter onderuit op Wall Street na pauze overnamedeal Musk

NEW YORK (ANP) - Twitter is vrijdag meer dan een tiende aan beurswaarde kwijtgeraakt op de aandelenmarkten in New York. Beleggers zetten het aandeel fors lager omdat Tesla-topman Elon Musk via het gelijknamige socialmediaplatform liet weten de overname van Twitter "tijdelijk" te pauzeren. Later stelde de miljardair wel dat hij nog altijd "gecommitteerd" is aan de overnamedeal.

Musk heeft al een akkoord bereikt met het bestuur van Twitter om het bedrijf voor 44 miljard dollar (ruim 42 miljard euro) te kopen en van de beurs te halen. Dat hij nu opeens een pauze wil is omdat hij meer duidelijkheid verlangt over het aantal spamaccounts bij de berichtendienst. Uit een officieel document van Twitter bleek eerder deze maand al dat minder dan 5 procent van de dagelijkse gebruikers uit spamaccounts bestaat. Het aantal actieve gebruikers is belangrijk voor de potentiële winstgevendheid, omdat spamaccounts niet reageren op advertenties.

Tesla, waar Musk de baas is, klom bijna 5 procent. Beleggers lijken opgelucht dat de topman van de autofabrikant mogelijk afziet van de overname van Twitter. Persbureau Reuters meldde verder dat het plan van Tesla om ook elektrische auto's in India te gaan verkopen voorlopig van de baan is. Tesla probeerde lagere importtarieven in het land te bedingen, maar dat zou niet zijn gelukt.

Duolingo

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,8 procent in de plus op 31.977 punten. De brede S&P 500 won 1,4 procent tot 3983 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 2,3 procent tot 11.631 punten.

Duolingo maakte een koerssprong van bijna 23 procent. De app waarmee mensen een vreemde taal kunnen leren wist het kwartaalverlies terug te dringen en schroefde de omzetverwachting op.

Robinhood dikte verder zo'n 20 procent aan. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat miljardair Sam Bankman-Fried, oprichter van cryptobeurs FTX, een stevig belang heeft genomen in het onlinehandelsplatform voor aandelen en cryptomunten.

Coinbase

Coinbase (plus 16,4 procent) zette het herstel voort na de koerswinst van bijna 9 procent op donderdag. Eerder deze week raakte de grootste Amerikaanse beurs voor cryptomunten nog ruim een kwart aan beurswaarde kwijt na tegenvallende resultaten en de koersval van cryptomunten als bitcoin. De waarde van bitcoin zakte deze week voor het eerst in zestien maanden onder de 26.000 dollar, maar is inmiddels weer meer dan 30.000 dollar waard.

De euro was 1,0363 dollar waard, tegen 1,0402 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,8 procent in prijs tot 109,03 dollar. Brentolie kostte 2,5 procent meer op 110,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

14 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

16 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

16 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

18 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

20 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 dag geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden