Twitter noteert volgens Musk wederom recordaantal gebruikers
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Twitter heeft zijn recordhoeveelheid gebruikers wederom verbroken, meldt de nieuwe eigenaar Elon Musk zonder aantallen te geven om zijn claim te onderbouwen. Volgens de miljardair, die het sociale medium vorige maand overnam, was het dagelijkse aantal gebruikers vorige week vrijdag ook al hoger dan ooit tevoren.
De eerste weken van Musk als Twitter-eigenaar gaan vooral gepaard met onrust. Zo ontsloeg hij al de helft van het personeel en raakte hij deze week nog veel meer werknemers kwijt omdat zij niet hadden beloofd harder te willen werken. Musk had wel om die toezegging gevraagd en gesteld dat zij anders moesten vertrekken. Veel medewerkers kozen voor de ontslagvergoeding, waardoor Twitter zich genoodzaakt zag om kantoren te sluiten. Anders was niet duidelijk wie nog in de gebouwen mocht zijn.
Daarop heeft Musk volgens persbureau Bloomberg besloten het thuiswerkbeleid te versoepelen. Eerst wilde de zakenman dat Twitter-personeel minstens 40 uur per week op kantoor zou zijn. Reden voor de wijziging is de grote uitstroom van personeel. Ook de nieuwe abonnementsdienst Twitter Blue, ook wel bekend als het blauwe vinkje, wordt aangepast nadat de lancering ervan tot onrust had geleid.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De benzineprijs aan de Duitse pomp is afgelopen weekend naar een record gestegen door de almaar verder stijgende olieprijzen. Ook de prijs van diesel in Duitsland nadert het oude recordniveau. Dat meldt automobilistenvereniging ADAC. Veel Nederlanders gaan tanken in Duitsland.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een "beperkt aantal" klanten van Revolut is getroffen door een recente fraudepoging bij de onlinebank. Daarbij gebruikte een onbevoegde partij het e-mailadres van "een legitieme overheidsinstantie" om frauduleuze informatieverzoeken in te dienen. Dat bevestigt een woordvoerder van de onlinebank na onderzoek van BNR Nieuwsradio.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk, bekend van de medicijnen Wegovy en Ozempic, gaat zijn naam veranderen in Novo. Volgens het bedrijf moet dit de herkenbaarheid bij consumenten vergroten. Ook het bedrijfslogo met de stier wordt aangepast.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs steeg maandagochtend op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam in navolging van de hogere olieprijzen. De prijs klom bijna 5 procent tot meer dan 83 euro per megawattuur. Vorige week steeg de prijs voor het eerst sinds januari 2023 al tot ruim 80 euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven zijn maandagochtend stevige verliezers op de beurs in Amsterdam, nadat grote kunstmatige-intelligentiebedrijven hebben opgeroepen om de ontwikkeling van AI-modellen bewust te vertragen. Onder meer topman Dario Amodei van Anthropic uitte afgelopen weekend zijn zorgen over risico's van AI na verschillende incidenten.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.
4 uur geleden