Twitter: meer inzet op moderatie nu schadelijke content toeneemt
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter leunt zwaar op automatisering om inhoud van berichten te modereren. Het socialmediabedrijf van miljardair Elon Musk schaft bepaalde handmatige beoordelingen af en geeft de voorkeur aan het beperken van de verspreiding van berichten in plaats van uitingen volledig te verwijderen. Dat zei het nieuwe hoofd van de divisie die over veiligheid en vertrouwen gaat tegen persbureau Reuters.
Twitter zal ook misbruikgevoelige hashtags en zoekresultaten op gebieden als kinderuitbuiting strenger aanpakken, ongeacht de mogelijke gevolgen voor "goedaardig gebruik" van die termen. Dat zei Ella Irwin, 'Vice President of Trust and Safety Product' van Twitter.
Onderzoekers merken een toename van haatzaaiende taal op de sociale mediadienst. Dat gebeurde vooral nadat Musk een pardon had aangekondigd voor accounts die onder de vorige leiding van het bedrijf waren geschorst, maar die de wet niet hadden overtreden of zich schuldig hadden gemaakt aan "ernstige spam".
Adverteerders vertrekken
Daarop kreeg het bedrijf veel vragen over zijn vermogen en bereidheid om schadelijke en illegale inhoud te modereren. Zeker nadat Musk de helft van het personeel van Twitter op straat gooide en een ultimatum stelde om lange werkdagen te maken. Door die laatste opmerking vertrokken nog eens honderden werknemers.
Ondertussen zijn adverteerders het platform ontvlucht uit bezorgdheid over de veiligheid. Advertenties zijn de belangrijkste bron van inkomsten van het bedrijf. Irwin zei dat Musk het team aanmoedigde om minder zorgen te hebben over hoe bepaalde acties de gebruikersgroei of inkomsten kunnen beïnvloeden. Ze zei dat veiligheid de topprioriteit van het bedrijf was.
Helft ontslagen
Irwin, die in juni bij het bedrijf kwam en eerder veiligheidsfuncties bekleedde bij andere bedrijven, waaronder Amazon en Google, reageerde ook op de opmerkingen dat Twitter niet de middelen of bereidheid had om het platform te beschermen. Ze zei dat werknemers die zich juist bezighouden met het modereren van content op cruciale gebieden zoals kinderveiligheid, de zogenoemde Health-divisies van het bedrijf, goeddeels buiten schot bleven bij de ontslagronde.
Volgens bronnen is echter de helft van het personeel van deze divisie wel ontslagen. Irwin ontkende dat het Health-team zwaar getroffen werd door ontslagen. Zo zou het aantal mensen dat werkt aan kinderveiligheid niet verminderd zijn. Ook de productmanager voor het team is er nog steeds.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.
55 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
4 uur geleden