Twitter maakt sprong op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Twitter stond woensdag bij opening van de aandelenbeurzen in New York duidelijk op winst. De techonderneming werd beloond voor haar kwartaalupdate. Het bedrijf kende in coronajaar 2020 een sterke groei van het aantal gebruikers. Dat kwam vooral door een aantal grote gebeurtenissen, zoals discussies over de coronapandemie en de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Het aandeel Twitter won in de openingsminuten bijna 15 procent.
Verder ging de aandacht ook uit naar Coca-Cola dat 0,7 procent won. Ook het frisdrankbedrijf opende de boeken. Daaruit kwam naar voren dat vanwege de coronacrisis er minder frisdrank was verkocht. Onder andere de sluiting van de horeca en het afgelasten en schrappen van evenementen pakten voor het bedrijf negatief uit.
Ook General Motors (min 4,3 procent) gaf een kijkje in de boeken. De automaker verwacht dat het chiptekort, waar de autosector in zijn geheel mee kampt, negatief zal doorwerken op de resultaten. GM rekent op een operationele winst die door de chipproblematiek 1,5 miljard tot 2 miljard dollar lager zal uitvallen. Door het onderdelentekort liggen fabrieken noodgedwongen stil. Ook van branchegenoot Ford (min 1,5 procent) is bekend dat het met tekorten kampt.
Walmart
Verder stonden winkelketen Walmart en softwaremaker Oracle in de belangstelling. De gedwongen verkoop van de Amerikaanse tak van filmpjesapp TikTok aan de twee bedrijven gaat naar verluidt voorlopig niet door. De regering van president Joe Biden werkt aan een grootschalige evaluatie van de stappen die zijn voorganger Donald Trump nam om de veiligheidsrisico's die bepaalde Chinese bedrijven vormen in te perken. Walmart verloor 0,4 procent. Oracle speelde eveneens 0,4 procent kwijt.
Speelgoedmaker Mattel deed in de afgelopen periode, met ook de feestdagen, goede zaken met de verkoop van bijvoorbeeld Barbie-poppen en Hot Wheels-autootjes. Het aandeel verloor evenwel 3,4 procent.
Techconcern Facebook (plus 1,2 procent) maakte bekend in een aantal landen voorlopig geen politieke content meer te plaatsen. Het gaat onder andere om Canada, Indonesië en Brazilië. Ook in de VS zal het platform politiek gevoelige content op de platforms verminderen.
De Dow-Jonesindex won in de vroege handel 0,4 procent op 31.485 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3927 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 14.080 punten.
De euro was 1,2130 dollar waard, tegen 1,2101 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 58,47 dollar. Brentolie klom 0,4 procent in prijs tot 61,32 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers in het streekvervoer hebben woensdagochtend een nieuw voorstel verstuurd aan de vakbonden om de onderhandelingen over een nieuwe cao te hervatten. Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) heeft de bonden tot 13.00 uur gegeven om te reageren. FNV en CNV bevestigen de brief te hebben ontvangen en bestuderen die momenteel.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie start een onderzoek naar Booking.com omdat het online fraude en oplichting onvoldoende bestrijdt. Dat heeft een woordvoerder van de Commissie woensdag gezegd.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft na het bekend worden van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP nog geen "actief misbruik" gesignaleerd. Het centrum adviseert organisaties wel nadrukkelijk om alvast voorbereidingen te treffen op de updates die woensdagmiddag beschikbaar worden gesteld, zodat die zo snel mogelijk geïnstalleerd kunnen worden.
22 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De eerste tanker met Russische diesel vertrekt donderdag naar de Verenigde Staten, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd. Het gaat om de eerste levering in het kader van een dieseldeal tussen de VS en Rusland.
25 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De voormalige gouverneur van de Hongaarse centrale bank György Matolcsy is woensdag gearresteerd in een onderzoek van de Hongaarse autoriteiten naar verduistering en fraude. Hij was twaalf jaar lang gouverneur en een bondgenoot van oud-premier Viktor Orbán. Matolcsy trad in maart 2025 af bij de National Bank of Hungary.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Websuper Picnic haalt zijn website niet offline, ondanks dat die wel op programmeertaal PHP draait. Volgens een woordvoerder is zo'n ingreep in het geval van Picnic niet nodig. "Onze website is alleen een uithangbord. Je kunt daar niet bestellen." Volgens een woordvoerder draaien de bestelapp en alle belangrijke systemen van Picnic niet op PHP.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken zullen "ieder voor zich bezien" welke gevolgen de recente rechterlijke uitspraak over de compensatie van slachtoffers van bankfraude heeft voor hun eigen processen en procedures. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) gezegd.
1 uur geleden