Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter in schijnwerpers op Wall Street door overnamestrijd

Twitter in schijnwerpers op Wall Street door overnamestrijd

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn maandag met kleine uitslagen aan een drukke cijferweek begonnen. Het aandeel Twitter was vrijwel vlak nadat Tesla-topman Elon Musk een cryptische tweet de wereld in had gestuurd die zou kunnen wijzen op nieuwe stappen in zijn overnamebod voor Twitter. Ook zou Musk de samenwerking zoeken met andere investeerders bij zijn vijandige overnameplannen.

Beleggers verwerkten ook kwartaalresultaten van Bank of America en BNY Mellon, die voor de opening van de beurs een inkijkje gaven in de boeken. Verder zijn handelaren voorzichtig door de stijgende rentes en kauwden ze na op groeicijfers uit China. Daardoor staan ook de aandelen van Chinese bedrijven als webwinkel Alibaba en taxidienst Didi Global in de belangstelling.

De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten 0,4 procent hoger op 34.585 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4400 punten. Technologiebeurs Nasdaq daalde licht tot 13.346 punten.

Alibaba

Bank of America (plus 1,5 procent) zag de winst met 13 procent dalen, maar liet beter dan verwachte resultaten zien bij met name de leningen aan consumenten. Ook de aandelenhandel liep goed. Investeringsbank BNY Mellon had meer omzet dan verwacht, maar deed het qua winst minder goed. Dat weet de bank aan de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland. BNY Mellon verloor 2,8 procent.

Alibaba stond in de belangstelling door de dalende Chinese winkelverkopen. Die vielen in maart, mede door de strenge lockdowns in het land, 3,5 procent lager uit. Alibaba werd 3 procent minder waard.

Didi Global

Taxidienst Didi Global kelderde 21 procent. Dat Chinese bedrijf houdt binnenkort een stemming onder aandeelhouders over het beëindigen van zijn Amerikaanse beursnotering. Beleggers in de Verenigde Staten zien dat niet zitten omdat hun stukken dan minder makkelijk te verhandelen zijn. Daarnaast kwam Didi met resultaten waarbij het verlies groter was dan voorzien.

Meer uit Financieel

Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

6 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

8 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

10 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

10 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

13 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

15 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

16 uur geleden