Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter in schijnwerpers op Wall Street door overnamestrijd

Twitter in schijnwerpers op Wall Street door overnamestrijd

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn maandag met kleine uitslagen aan een drukke cijferweek begonnen. Het aandeel Twitter was vrijwel vlak nadat Tesla-topman Elon Musk een cryptische tweet de wereld in had gestuurd die zou kunnen wijzen op nieuwe stappen in zijn overnamebod voor Twitter. Ook zou Musk de samenwerking zoeken met andere investeerders bij zijn vijandige overnameplannen.

Beleggers verwerkten ook kwartaalresultaten van Bank of America en BNY Mellon, die voor de opening van de beurs een inkijkje gaven in de boeken. Verder zijn handelaren voorzichtig door de stijgende rentes en kauwden ze na op groeicijfers uit China. Daardoor staan ook de aandelen van Chinese bedrijven als webwinkel Alibaba en taxidienst Didi Global in de belangstelling.

De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten 0,4 procent hoger op 34.585 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4400 punten. Technologiebeurs Nasdaq daalde licht tot 13.346 punten.

Alibaba

Bank of America (plus 1,5 procent) zag de winst met 13 procent dalen, maar liet beter dan verwachte resultaten zien bij met name de leningen aan consumenten. Ook de aandelenhandel liep goed. Investeringsbank BNY Mellon had meer omzet dan verwacht, maar deed het qua winst minder goed. Dat weet de bank aan de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland. BNY Mellon verloor 2,8 procent.

Alibaba stond in de belangstelling door de dalende Chinese winkelverkopen. Die vielen in maart, mede door de strenge lockdowns in het land, 3,5 procent lager uit. Alibaba werd 3 procent minder waard.

Didi Global

Taxidienst Didi Global kelderde 21 procent. Dat Chinese bedrijf houdt binnenkort een stemming onder aandeelhouders over het beëindigen van zijn Amerikaanse beursnotering. Beleggers in de Verenigde Staten zien dat niet zitten omdat hun stukken dan minder makkelijk te verhandelen zijn. Daarnaast kwam Didi met resultaten waarbij het verlies groter was dan voorzien.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

7 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

11 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

13 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

14 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden