Twitter in schijnwerpers op Wall Street door overnamestrijd
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn maandag met kleine uitslagen aan een drukke cijferweek begonnen. Het aandeel Twitter was vrijwel vlak nadat Tesla-topman Elon Musk een cryptische tweet de wereld in had gestuurd die zou kunnen wijzen op nieuwe stappen in zijn overnamebod voor Twitter. Ook zou Musk de samenwerking zoeken met andere investeerders bij zijn vijandige overnameplannen.
Beleggers verwerkten ook kwartaalresultaten van Bank of America en BNY Mellon, die voor de opening van de beurs een inkijkje gaven in de boeken. Verder zijn handelaren voorzichtig door de stijgende rentes en kauwden ze na op groeicijfers uit China. Daardoor staan ook de aandelen van Chinese bedrijven als webwinkel Alibaba en taxidienst Didi Global in de belangstelling.
De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten 0,4 procent hoger op 34.585 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4400 punten. Technologiebeurs Nasdaq daalde licht tot 13.346 punten.
Alibaba
Bank of America (plus 1,5 procent) zag de winst met 13 procent dalen, maar liet beter dan verwachte resultaten zien bij met name de leningen aan consumenten. Ook de aandelenhandel liep goed. Investeringsbank BNY Mellon had meer omzet dan verwacht, maar deed het qua winst minder goed. Dat weet de bank aan de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland. BNY Mellon verloor 2,8 procent.
Alibaba stond in de belangstelling door de dalende Chinese winkelverkopen. Die vielen in maart, mede door de strenge lockdowns in het land, 3,5 procent lager uit. Alibaba werd 3 procent minder waard.
Didi Global
Taxidienst Didi Global kelderde 21 procent. Dat Chinese bedrijf houdt binnenkort een stemming onder aandeelhouders over het beëindigen van zijn Amerikaanse beursnotering. Beleggers in de Verenigde Staten zien dat niet zitten omdat hun stukken dan minder makkelijk te verhandelen zijn. Daarnaast kwam Didi met resultaten waarbij het verlies groter was dan voorzien.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.
40 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
4 uur geleden