Twitter geeft werknemers dag vrij om te gaan stemmen
CUPERTINO (AFN/BLOOMBERG) - Techbedrijf Twitter geeft zijn werknemers in de Verenigde Staten op de dag van presidentsverkiezingen voortaan een dag vrij. Het bedrijf wil mensen aanmoedigen om te gaan stemmen. Voor buitenlandse werknemers ligt ook een dag betaald verlof in het verschiet, op het moment dat zij naar de stembus mogen gaan.
"Gelet op het belang van stemmen, zal voor personeel de dag van nationale verkiezingen doordeweeks voortaan een betaalde vrije dag zijn", aldus Twitter. "Aangezien de Amerikaanse presidentsverkiezingen op 3 november op een werkdag vallen, zijn we van plan om alle Amerikaanse kantoren op die dag te sluiten." Twitter zegt dat de vrije dag om te stemmen ook van toepassing is op flexibele krachten.
Twitter heeft stappen ondernomen om vooruitstrevend te zijn op het gebied van werk en sociale zaken. Het techbedrijf was een van de eersten die verklaarde dat de werknemers voor onbepaalde tijd thuis konden werken sinds de wereldwijde uitbraak van het coronavirus.
Ook was Twitter-baas Jack Dorsey een van de eersten die Juneteenth, de herdenking van het einde van de slavernij in de VS op 19 juni, tot vrije dag maakte. Dat deed hij zowel bij Twitter als bij betalingsbedrijf Square waar hij ook de leiding in handen heeft.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
5 uur geleden