Twitter geeft werknemers dag vrij om te gaan stemmen
CUPERTINO (AFN/BLOOMBERG) - Techbedrijf Twitter geeft zijn werknemers in de Verenigde Staten op de dag van presidentsverkiezingen voortaan een dag vrij. Het bedrijf wil mensen aanmoedigen om te gaan stemmen. Voor buitenlandse werknemers ligt ook een dag betaald verlof in het verschiet, op het moment dat zij naar de stembus mogen gaan.
"Gelet op het belang van stemmen, zal voor personeel de dag van nationale verkiezingen doordeweeks voortaan een betaalde vrije dag zijn", aldus Twitter. "Aangezien de Amerikaanse presidentsverkiezingen op 3 november op een werkdag vallen, zijn we van plan om alle Amerikaanse kantoren op die dag te sluiten." Twitter zegt dat de vrije dag om te stemmen ook van toepassing is op flexibele krachten.
Twitter heeft stappen ondernomen om vooruitstrevend te zijn op het gebied van werk en sociale zaken. Het techbedrijf was een van de eersten die verklaarde dat de werknemers voor onbepaalde tijd thuis konden werken sinds de wereldwijde uitbraak van het coronavirus.
Ook was Twitter-baas Jack Dorsey een van de eersten die Juneteenth, de herdenking van het einde van de slavernij in de VS op 19 juni, tot vrije dag maakte. Dat deed hij zowel bij Twitter als bij betalingsbedrijf Square waar hij ook de leiding in handen heeft.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Brussel moet strengere regels invoeren om de groeiende veiligheidsrisico's van slimme elektrische auto's te beheersen, stelt de denktank Center for Eastern Studies (OSW) in Warschau. Volgens de organisatie vormt vooral het groeiende aantal Chinese auto's een probleem.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse regering krijgt een onvoldoende van het bedrijfsleven voor haar economisch beleid. In een peiling van het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo onder ongeveer 6300 Duitse ondernemingen wordt een negatief oordeel uitgesproken over het beleid van de regering van bondskanselier Friedrich Merz. Hij heeft het stimuleren van de kwakkelende Duitse economie juist tot prioriteit gemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De kaarten- en advertentiediensten van Apple krijgen toch niet te maken met strengere marktregels in de Europese Unie. In november meldde de Europese Commissie nog dat Apple Ads en Apple Maps mogelijk zo machtig zijn dat ze gedwongen ruimte moeten bieden aan concurrenten. Na protest concludeert het dagelijkse EU-bestuur dat het Amerikaanse techbedrijf een te kleine speler is op het vlak van digitale kaarten en advertenties.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt, ondanks de gestegen gas- en elektriciteitsprijzen. Ook de omzet liep terug, meldt het Zweedse bedrijf in zijn resultaten.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.
3 uur geleden