Twitter geeft suggestie om verhitte tweet aan te passen
WASHINGTON (ANP) - Het sociale medium Twitter test een optie voor twitteraars om een verhitte reactie te overpeinzen en te wijzigen voor publicatie. Twitter geeft je de suggestie om je antwoord aan te passen als dat mogelijk te ver gaat of beledigend is.
Volgens Twitter gaat het om een beperkt experiment dat alleen loopt op apparaten van Apple (iOS-besturing). Wanneer een discussie verhit raakt, "kun je dingen zeggen die je niet meent", aldus Twitter. Door de Twitter-ingreep kun je je antwoord heroverwegen als het taal bevat die schadelijk kan zijn.
Als een twitteraar op versturen klikt, krijgt hij de waarschuwing dat zijn taalgebruik overeenkomt met dat in berichten waar mensen over hebben geklaagd. Hij krijgt dan de vraag of hij zijn tweet wil herzien.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
21 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
9 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
12 uur geleden