Twitter geeft suggestie om verhitte tweet aan te passen
WASHINGTON (ANP) - Het sociale medium Twitter test een optie voor twitteraars om een verhitte reactie te overpeinzen en te wijzigen voor publicatie. Twitter geeft je de suggestie om je antwoord aan te passen als dat mogelijk te ver gaat of beledigend is.
Volgens Twitter gaat het om een beperkt experiment dat alleen loopt op apparaten van Apple (iOS-besturing). Wanneer een discussie verhit raakt, "kun je dingen zeggen die je niet meent", aldus Twitter. Door de Twitter-ingreep kun je je antwoord heroverwegen als het taal bevat die schadelijk kan zijn.
Als een twitteraar op versturen klikt, krijgt hij de waarschuwing dat zijn taalgebruik overeenkomt met dat in berichten waar mensen over hebben geklaagd. Hij krijgt dan de vraag of hij zijn tweet wil herzien.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten pauzeren de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Dat meldt de Amerikaanse president Trump op Truth Social. Hij schrijft dat de VS en Iran de afgelopen twee dagen "zeer goede en productieve" gesprekken hebben gevoerd.
24 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische burger die zondag overleed in de kibboets Misgav Am op de grens met Libanon, kwam om door eigen vuur. Dat zegt het Israëlische leger na het voorval te hebben onderzocht. Dat onderzoek wees uit dat er "ernstige problemen en operationele fouten" zijn gemaakt bij het afvuren van artillerie. Hoewel de aanval was gericht tegen Hezbollah-doelen in de regio, raakten per abuis vijf artilleriegranaten de gemeenschap.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.
5 uur geleden