Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter geeft Elon Musk mede de schuld van fors kwartaalverlies

Twitter geeft Elon Musk mede de schuld van fors kwartaalverlies

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter geeft Elon Musk mede de schuld van zijn kwartaalverlies van ruim een kwart miljard dollar. Door alle onrust over het overnamebod van de Tesla-topman op de onlineberichtendienst zou Twitter namelijk advertentie-inkomsten zijn misgelopen. Die ophef kwam voor Twitter op een ongelukkig moment, want de advertentiewereld kampt volgens de onderneming ook met tegenwind omdat de economie momenteel op de rand van een recessie balanceert.

Onder de streep kwam Twitter 270 miljoen dollar tekort. In de vergelijkbare periode vorig jaar ging er nog een winst van 66 miljoen dollar in de boeken. De opbrengsten zakten op jaarbasis met 1 procent tot iets minder dan 1,2 miljard dollar. Twitter had ook te kampen met hogere uitgaven voor bijvoorbeeld onderzoek en ontwikkeling.

De onderneming heeft daarbij afgelopen kwartaal zo'n 33 miljoen dollar aan kosten gemaakt in verband met het overnamebod van Musk. Die ging eerder akkoord om Twitter voor 44 miljard dollar van de beurs te halen, maar de Tesla-topman kwam daar later van terug. Musk beschuldigde Twitter van misleidende verklaringen over het aantal nepaccounts.

Groot Juridisch gevecht

De rel is inmiddels uitgegroeid tot een groot juridisch gevecht. Twitter wil dat de rechter Musk dwingt alsnog de afspraken over de overname na te komen. De rijkste man ter wereld wordt er onder meer van beschuldigd voorwaarden uit de koopovereenkomst te hebben geschonden.

"Twitter bevindt zich nu in de niet-benijdenswaardige positie om adverteerders ervan te overtuigen dat zijn advertentiebusiness solide is, ongeacht hoe de rechtszaak met Musk eindigt", zegt een analist van de firma Insider Intelligence. De cijfers over de voorbije maanden zouden aantonen dat Twitter op dat vlak nog "veel werk" te verzetten heeft.

Positief effect

Alle discussies over Twitter hebben volgens de onderneming wel een positief aspect. Dit zou veel mensen namelijk hebben aangezet om actief te worden op het platform. Waarom mensen door de ophef dan meer op Twitter actief zijn, heeft het bedrijf niet nader uitgelegd. Maar het aantal dagelijks actieve gebruikers steeg wel met bijna 17 procent naar zo'n 238 miljoen.

Het in San Francisco gevestigde bedrijf herhaalde verder dat bot- en spamaccounts in het afgelopen kwartaal minder dan 5 procent van het totale aantal gebruikers vertegenwoordigden. Twitter komt al met die opmerking sinds 2013 en blijft de boodschap telkens herhalen.

Meer uit Financieel

Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

1 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

1 uur geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

1 uur geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

2 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

3 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

4 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

4 uur geleden