Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter geeft Elon Musk mede de schuld van fors kwartaalverlies

Twitter geeft Elon Musk mede de schuld van fors kwartaalverlies

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter geeft Elon Musk mede de schuld van zijn kwartaalverlies van ruim een kwart miljard dollar. Door alle onrust over het overnamebod van de Tesla-topman op de onlineberichtendienst zou Twitter namelijk advertentie-inkomsten zijn misgelopen. Die ophef kwam voor Twitter op een ongelukkig moment, want de advertentiewereld kampt volgens de onderneming ook met tegenwind omdat de economie momenteel op de rand van een recessie balanceert.

Onder de streep kwam Twitter 270 miljoen dollar tekort. In de vergelijkbare periode vorig jaar ging er nog een winst van 66 miljoen dollar in de boeken. De opbrengsten zakten op jaarbasis met 1 procent tot iets minder dan 1,2 miljard dollar. Twitter had ook te kampen met hogere uitgaven voor bijvoorbeeld onderzoek en ontwikkeling.

De onderneming heeft daarbij afgelopen kwartaal zo'n 33 miljoen dollar aan kosten gemaakt in verband met het overnamebod van Musk. Die ging eerder akkoord om Twitter voor 44 miljard dollar van de beurs te halen, maar de Tesla-topman kwam daar later van terug. Musk beschuldigde Twitter van misleidende verklaringen over het aantal nepaccounts.

Groot Juridisch gevecht

De rel is inmiddels uitgegroeid tot een groot juridisch gevecht. Twitter wil dat de rechter Musk dwingt alsnog de afspraken over de overname na te komen. De rijkste man ter wereld wordt er onder meer van beschuldigd voorwaarden uit de koopovereenkomst te hebben geschonden.

"Twitter bevindt zich nu in de niet-benijdenswaardige positie om adverteerders ervan te overtuigen dat zijn advertentiebusiness solide is, ongeacht hoe de rechtszaak met Musk eindigt", zegt een analist van de firma Insider Intelligence. De cijfers over de voorbije maanden zouden aantonen dat Twitter op dat vlak nog "veel werk" te verzetten heeft.

Positief effect

Alle discussies over Twitter hebben volgens de onderneming wel een positief aspect. Dit zou veel mensen namelijk hebben aangezet om actief te worden op het platform. Waarom mensen door de ophef dan meer op Twitter actief zijn, heeft het bedrijf niet nader uitgelegd. Maar het aantal dagelijks actieve gebruikers steeg wel met bijna 17 procent naar zo'n 238 miljoen.

Het in San Francisco gevestigde bedrijf herhaalde verder dat bot- en spamaccounts in het afgelopen kwartaal minder dan 5 procent van het totale aantal gebruikers vertegenwoordigden. Twitter komt al met die opmerking sinds 2013 en blijft de boodschap telkens herhalen.

Meer uit Financieel

Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

15 minuten geleden
Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

28 minuten geleden
ECB besprak bij rentevergadering ook verhoging, zegt Lagarde

FRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering ook besproken of ze de leenkosten moesten verhogen. Dat zei Christine Lagarde in een persconferentie over het rentebesluit, waarbij de centrale bank voor de eurozone de rentetarieven onveranderd liet.

1 uur geleden
Polderbaan Schiphol ruim een week buiten gebruik door onderhoud

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol voert tussen maandag 4 en dinsdag 12 mei het jaarlijkse onderhoud uit aan de Polderbaan. De start- en landingsbaan is op werkdagen niet beschikbaar voor het luchtverkeer, meldt Schiphol.

1 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt. Het aandeel werd 6,9 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Belastingdienst: ruim 10 miljoen aangiftes binnen op dag deadline

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.

2 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

2 uur geleden