Twitter geeft Elon Musk mede de schuld van fors kwartaalverlies
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter geeft Elon Musk mede de schuld van zijn kwartaalverlies van ruim een kwart miljard dollar. Door alle onrust over het overnamebod van de Tesla-topman op de onlineberichtendienst zou Twitter namelijk advertentie-inkomsten zijn misgelopen. Die ophef kwam voor Twitter op een ongelukkig moment, want de advertentiewereld kampt volgens de onderneming ook met tegenwind omdat de economie momenteel op de rand van een recessie balanceert.
Onder de streep kwam Twitter 270 miljoen dollar tekort. In de vergelijkbare periode vorig jaar ging er nog een winst van 66 miljoen dollar in de boeken. De opbrengsten zakten op jaarbasis met 1 procent tot iets minder dan 1,2 miljard dollar. Twitter had ook te kampen met hogere uitgaven voor bijvoorbeeld onderzoek en ontwikkeling.
De onderneming heeft daarbij afgelopen kwartaal zo'n 33 miljoen dollar aan kosten gemaakt in verband met het overnamebod van Musk. Die ging eerder akkoord om Twitter voor 44 miljard dollar van de beurs te halen, maar de Tesla-topman kwam daar later van terug. Musk beschuldigde Twitter van misleidende verklaringen over het aantal nepaccounts.
Groot Juridisch gevecht
De rel is inmiddels uitgegroeid tot een groot juridisch gevecht. Twitter wil dat de rechter Musk dwingt alsnog de afspraken over de overname na te komen. De rijkste man ter wereld wordt er onder meer van beschuldigd voorwaarden uit de koopovereenkomst te hebben geschonden.
"Twitter bevindt zich nu in de niet-benijdenswaardige positie om adverteerders ervan te overtuigen dat zijn advertentiebusiness solide is, ongeacht hoe de rechtszaak met Musk eindigt", zegt een analist van de firma Insider Intelligence. De cijfers over de voorbije maanden zouden aantonen dat Twitter op dat vlak nog "veel werk" te verzetten heeft.
Positief effect
Alle discussies over Twitter hebben volgens de onderneming wel een positief aspect. Dit zou veel mensen namelijk hebben aangezet om actief te worden op het platform. Waarom mensen door de ophef dan meer op Twitter actief zijn, heeft het bedrijf niet nader uitgelegd. Maar het aantal dagelijks actieve gebruikers steeg wel met bijna 17 procent naar zo'n 238 miljoen.
Het in San Francisco gevestigde bedrijf herhaalde verder dat bot- en spamaccounts in het afgelopen kwartaal minder dan 5 procent van het totale aantal gebruikers vertegenwoordigden. Twitter komt al met die opmerking sinds 2013 en blijft de boodschap telkens herhalen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
6 uur geleden