Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter flink meer waard op Wall Street door belang Elon Musk

Twitter flink meer waard op Wall Street door belang Elon Musk

NEW YORK (ANP) - Twitter is maandag flink meer waard geworden op de aandelenbeurzen in New York. Het aandeel schoot zo'n 22 procent omhoog door het nieuws dat Tesla-topman Elon Musk zich heeft ingekocht bij het socialenetwerkbedrijf. De stap is opvallend, want eind vorige maand stelde Musk nog dat hij overweegt om een eigen socialemediaplatform op te zetten omdat Twitter de vrijheid van meningsuiting zou beperken.

De Tesla-topman is zelf ook een fervent twitteraar en dat heeft hem al eerder in de problemen gebracht. Hij zorgde namelijk met tweets over Tesla voor grote koersschommelingen en de toezichthouder SEC heeft hem daarom gedwongen al zijn tweets te laten controleren door juristen voor hij ze plaatst. Uit documenten die zijn ingediend bij de SEC blijkt dat de rijkste man ter wereld sinds midden maart een belang van ruim 9 procent heeft in Twitter. Op basis van de slotkoers van vrijdag is dat belang zo'n 2,9 miljard dollar waard.

Wall Street begon verder afwachtend aan de nieuwe beursweek. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. Door de gruweldaden van Russische strijdkrachten in de Oekraïense plaats Boetsja neemt de roep om nieuwe sancties tegen Rusland toe.

Tesla

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent lager op 34.672 punten. De brede S&P 500 bleef vrijwel vlak op 4546 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent tot 14.379 punten.

Het aandeel Tesla ging bijna 1 procent omlaag. Naast het Twitter-nieuws rond zijn topman meldde het concern afgelopen weekeinde dat het meer dan 310.000 elektrische voertuigen heeft afgeleverd in het eerste kwartaal. Het aantal lag wel onder de verwachting van analisten. Volgens Musk kampte Tesla in het afgelopen kwartaal met toeleveringsproblemen en de strenge coronamaatregelen in China.

Sancties tegen Rusland

JPMorgan daalde bijna 1 procent. Topman Jamie Dimon verklaarde in zijn jaarlijkse aandeelhoudersbrief dat de bank op termijn ongeveer 1 miljard dollar kan verliezen vanwege de sancties tegen Rusland, ondanks het beperkte directe risico van het concern.

De Chinese techbedrijven met beursnoteringen in New York stonden ook in de belangstelling. Dat kwam vooral doordat China de zorgen wegnam dat bedrijven die ook in de Verenigde Staten zijn genoteerd, daar van de beurs af moeten. De Chinese webwinkels Alibaba en JD.com stegen tot bijna 7 procent.

Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 4 procent meer op 103,35 dollar. Brentolie werd bijna 4 procent duurder op 108,05 dollar per vat. De euro was 1,0991 dollar waard, tegen 1,1049 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Levensmiddelenindustrie: stabiele prijzen minder vanzelfsprekend

DEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).

53 minuten geleden
Mkb-bedrijven krimpen vaker dan dat ze groeien

DEN HAAG (ANP) - Mkb-bedrijven zijn de afgelopen tien jaar vaker gekrompen dan gegroeid. Vooral ondernemingen in de categorie kleinbedrijf, met tien tot vijftig medewerkers, belandden vaker in de lagere categorie micro dan dat ze een middenbedrijf werden. Deze middenbedrijven groeiden wel vaker in aantal werknemers dan dat ze krompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

56 minuten geleden
CBS: personeelstekort niet langer grootste belemmering industrie

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten vormen niet meer de belangrijkste belemmering voor de Nederlandse industrie. Ondernemers zien momenteel een gebrek aan vraag als hun grootste probleem, komt naar voren uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De laatste keer dat bedrijven dit als hun belangrijkste belemmering noemden, was bijna vijf jaar geleden.

1 uur geleden
AkzoNobel gaat fuseren met branchegenoot Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft een definitieve overeenkomst bereikt met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems over een fusie. Door de samenvoeging van de twee bedrijven ontstaat een wereldwijd coatingbedrijf met een waarde van ongeveer 25 miljard dollar (ruim 21,5 miljard euro).

1 uur geleden
Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

9 uur geleden
India: bijna rond met eerste fase van handelsdeal met VS

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.

9 uur geleden
Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

14 uur geleden