Twitter erkent afsluiten externe apps, onduidelijk waarom
SAN FRANCISCO (ANP) - Berichtendienst Twitter heeft erkend dat de afsluiting van externe apps bewust is gebeurd. In een tweet van het account waarmee Twitter ontwikkelaars op de hoogte houdt meldt het bedrijf dat het "al langer bestaande regels" rond de toegang voor externe apps heeft besloten te handhaven. Onduidelijk is wat die regels precies zijn.
Veel externe apps om Twitter mee te gebruiken, die soms al meer dan tien jaar bestaan, werden donderdag afgesloten. De Amerikaanse site The Information zag interne communicatie van Twitter in en meldde in het weekend al dat het bedrijf van miljardair Elon Musk dat bewust had gedaan. Dat zou ermee te maken hebben dat Twitter gebruikers die externe apps gebruiken geen advertenties voor kan schotelen. Maar vanuit Twitter bleef het stil.
Softwarebedrijf Tapbots reageerde inmiddels op de tweet van Twitter. Dat bedrijf zag zijn app Tweetbot afgesloten worden. "Tweetbot bestaat al tien jaar en we hebben ons altijd aan de regels van Twitter gehouden. Als er een bestaande regel is waar we niet aan voldoen, zouden we dat graag alsnog doen, als dat tenminste mogelijk is", schrijft het bedrijf in een eigen tweet. "Maar we moeten wel weten welke regel dat is."
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
48 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.
3 uur geleden