Twitter erkent afsluiten externe apps, onduidelijk waarom
SAN FRANCISCO (ANP) - Berichtendienst Twitter heeft erkend dat de afsluiting van externe apps bewust is gebeurd. In een tweet van het account waarmee Twitter ontwikkelaars op de hoogte houdt meldt het bedrijf dat het "al langer bestaande regels" rond de toegang voor externe apps heeft besloten te handhaven. Onduidelijk is wat die regels precies zijn.
Veel externe apps om Twitter mee te gebruiken, die soms al meer dan tien jaar bestaan, werden donderdag afgesloten. De Amerikaanse site The Information zag interne communicatie van Twitter in en meldde in het weekend al dat het bedrijf van miljardair Elon Musk dat bewust had gedaan. Dat zou ermee te maken hebben dat Twitter gebruikers die externe apps gebruiken geen advertenties voor kan schotelen. Maar vanuit Twitter bleef het stil.
Softwarebedrijf Tapbots reageerde inmiddels op de tweet van Twitter. Dat bedrijf zag zijn app Tweetbot afgesloten worden. "Tweetbot bestaat al tien jaar en we hebben ons altijd aan de regels van Twitter gehouden. Als er een bestaande regel is waar we niet aan voldoen, zouden we dat graag alsnog doen, als dat tenminste mogelijk is", schrijft het bedrijf in een eigen tweet. "Maar we moeten wel weten welke regel dat is."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.
8 uur geledenKEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.
12 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
12 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
14 uur geleden