Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter en Uber na slecht nieuws omlaag op rood Wall Street

Twitter en Uber na slecht nieuws omlaag op rood Wall Street

NEW YORK (ANP) - Twitter leverde maandag flink in op Wall Street nadat Tesla-topman Elon Musk zijn pogingen om Twitter over te nemen had gestaakt. Verder wist Uber de aandacht op zich gericht vanwege onthullingen in de zogeheten UberFiles. De beurzen in New York gingen duidelijk omlaag, geleid door techaandelen. Beleggers vrezen een recessie als de Federal Reserve de rente weer stevig verhoogt.

Het aandeel Twitter sloot uiteindelijk met een min van meer dan 11 procent. Musk ging er eind april mee akkoord Twitter voor 44 miljard dollar (43 miljard euro) van de beurs te halen. De Tesla-topman wil nu van die deal af, maar Twitter zegt hem via de rechter aan de deal te willen houden.

De koersval had nu groter kunnen zijn als er niet al maanden onduidelijkheid was over de deal tussen Musk en Twitter. Veel beleggers geloofden er al niet meer in, wat verklaart waarom de koers van het aandeel de afgelopen weken al beduidend lager was dan het bedrag dat Musk voor de stukken had willen neertellen.

Uber

Uber verloor ruim 5 procent. Door de UberFiles zijn tal van dubieuze praktijken bij het techbedrijf aan het licht gekomen. Internationaal onderzoekswerk van journalisten wijst uit dat de onderneming, bekend van zijn taxi-app, in de periode van 2013 tot 2017 soms voor niets terugdeinsde. In Nederland zou oud-Eurocommissaris Neelie Kroes tegen een verbod uit Brussel in hebben gelobbyd voor het bedrijf. Kroes zelf ontkent dat.

Het algehele sentiment op de Amerikaanse aandelenbeurzen is maandag negatief. Net als in Europa houdt de vrees voor een recessie beleggers in de greep, terwijl op Wall Street ook uitgekeken wordt naar het begin van de drukke periode met bedrijfsresultaten later deze week. De Dow-Jonesindex sloot 0,5 procent lager op 31.173,84 punten. De brede S&P 500 verloor 1,2 procent tot 3854,43 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 2,3 procent in tot 11.372,60 punten.

Autofabrikanten

Maker van elektrische pick-ups Rivian daalde 6,5 procent na berichten dat het bedrijf 5 procent van zijn personeel wil ontslaan. Branchegenoot Tesla leverde 6,6 procent in en ook andere fabrikanten van elektrische auto's als Lucid, Polestar en Fisker werden tot dik 7 procent lager gezet.

Ook techbedrijven verloren opnieuw. Apple ging bijvoorbeeld 1,5 procent omlaag. Amazon verloor 3,3 procent. Dinsdag begint het winkelfestijn van het e-commercebedrijf. Prime Day duurt net als de afgelopen jaren twee dagen.

Een vat Amerikaanse olie kostte verder 1,3 procent minder op 103,42 dollar. Brentolie daalde 0,6 procent in prijs tot 106,42 dollar per vat. De euro was 1,0043 dollar waard, tegen 1,0078 dollar bij de slotbel in Europa.

Meer uit Financieel

Syrië sluit miljoenendeal voor versterking haveninfrastructuur

TARTOUS (ANP/RTR) - De Syrische havenautoriteit heeft een deal gesloten ter waarde van 800 miljoen dollar (ruim 684 miljoen euro) met DP World, een van de grootste havenexploitanten ter wereld. Met de overeenkomst moeten de infrastructuur en logistieke diensten van Syrische havens worden versterkt, meldt het Syrische staatspersbureau SANA.

9 uur geleden
Pauze tegenmaatregelen VS wordt verlengd, zegt Von der Leyen

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De pauze die de Europese Unie eerder heeft ingesteld op tegenmaatregelen voor de Verenigde Staten wordt tot begin augustus verlengd. Dat heeft Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, zondag gezegd.

10 uur geleden
Duitse minister wil actie bij vastlopen handelsgesprekken VS

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Europese Unie moet "doortastende" maatregelen nemen tegen de Verenigde Staten als de onderhandelingen over een handelsakkoord op niets uitlopen. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd, die tegelijkertijd benadrukt dat het tariefconflict beëindigd moet worden.

11 uur geleden
Econoom: heffing VS raakt Nederlandse economie, meer onzekerheid

DEN HAAG (ANP) - De heffing van 30 procent die de Amerikaanse president Donald Trump wil invoeren op de import van goederen uit de Europese Unie remt naar verwachting de groei van de Nederlandse economie. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten aan het ANP. Naast het directe effect op de economie kunnen vooral de onzekerheden die met de heffingen gepaard gaan gevolgen hebben voor Nederland.

12 uur geleden
WSJ: SpaceX investeert 2 miljard dollar in Musks xAI

NEW YORK (ANP) - Ruimtebedrijf SpaceX van techondernemer Elon Musk heeft toegezegd om 2 miljard dollar (ruim 1,7 miljard euro) te investeren in xAI, het bedrijf voor kunstmatige intelligentie (AI) van de miljardair. Dat schrijft de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Dit zou de banden versterken tussen de ondernemingen van Musk en xAI moet daardoor beter kunnen concurreren met OpenAI, het bedrijf achter de bekende chatbot ChatGPT.

15 uur geleden
Macron wil EU-belangen 'resoluut' verdedigen na nieuw VS-tarief

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 augustus 30 procent invoerrechten op te leggen aan de Europese Unie veroordeeld. Hij riep de EU op "de Europese belangen resoluut te verdedigen".

1 dag geleden
Duitsland vreest dat Trumps tarieven Europa en VS hard treffen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De aanstaande importheffingen van 30 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op EU-import zullen schadelijk zijn voor zowel Europa als de Verenigde Staten. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, in een eerste reactie op de aankondiging. Ze riep op tot een pragmatische oplossing voor de escalerende handelsoorlog.

1 dag geleden