Twitter en Facebook blokkeren rechtse accounts
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter en Facebook hebben dinsdag, op de dag van de Amerikaanse verkiezingen, enkele rechtse accounts geblokkeerd, die onlangs waren geblokkeerd. De accounts werden mogelijk centraal aangestuurd. "Gecoördineerd gedrag" is niet toegestaan op de platforms, omdat dit kan betekenen dat ze worden gebruikt om desinformatie te verspreiden.
Een van de geblokkeerde accounts is @SVNewsAlerts. Die had meer dan 78.000 volgers op Twitter, waaronder ruim 10.000 die het account in de afgelopen week waren gaan volgen, en meer dan 20.000 volgers op Facebook. SVNewsAlerts schreef vooral over onregelmatigheden rond de verkiezingen, beschuldigde de Democraten van kiesfraude en attendeerde volgers op toespraken van de Republikeinse president Donald Trump.
Twitter heeft ook waarschuwingen geplaatst bij meerdere tweets van de lokale afdeling van de Republikeinen in de stad Philadelphia. Dat account, @PhillyGOP, suggereerde dat er gefraudeerd werd en gebruikte de hashtag #StopTheSteal.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
6 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden. Daarmee komt het totale aantal evacuees in de regio boven de 220.000 uit.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
10 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
11 uur geleden